MEB’e Başvuru: Karne dönemi e-Okul veli ve öğrencilere kapatılsın!


MEB’e Başvuru: Karne dönemi e-Okul veli ve öğrencilere kapatılsın!

Anadolu Eğitim Sendikası (AES) 2 hafta önce Bakanlığa yaptığı başvuruyla e-Okul veli ve öğrenci bilgilendirme sisteminin yaşanan olumsuzluklar nedeniyle karne dönemlerinde kapatılmasını istedi. Ancak şu an e-Okul Veli Bilgilendirme sistemi açık gözüküyor.

MEB’e Başvuru: Karne dönemi e-Okul veli ve öğrencilere kapatılsın!
MEB’e Başvuru: Karne dönemi e-Okul veli ve öğrencilere kapatılsın!

Dönem sonlarında öğretmenlerimiz öğrencileri için notlarını e-okul sistemine girmekte; yine e-okul sistemi üzerinden veliler ve öğrenciler anlık olarak sınav notlarını, ders içi performans notlarını, davranış notlarını görebildiği için her dönem sonlarında sorunlar yaşanmaktadır. Notlarının düşük olduğunu gören öğrencilerin ve velilerin bir kısmı okul idaresini ve öğretmeni sürekli rahatsız ederek not yükseltme talebinde bulunmaktadır.

Bu durum not yükseltme taleplerini dikkate almayan öğretmenlerimizi hakarete varan tehlikeli sürece itmektedir. Öğretmene şiddetin arttığı bu dönemlerde böyle bir tedbir uygulanması yaşanabilecek olumsuzlukların önüne de geçecektir.

Aynı zamanda karnenin tüm detayları göründüğü için karnenin de bir önemi kalmamaktadır. Tüm bu nedenlerle sistemin daha sağlıklı işlemesi, geçmiş dönem sonlarında yaşanan sorunların yaşanmaması için e-okul sisteminin not girme dönemlerinde veli ve öğrencilere kapatılması için Anadolu Eğitim Sendikası olarak, Milli Eğitim Bakanlığına yazı yazarak bu sorunun giderilmesini talep ettik.

KARNE DÖNEMLERİNDE E-OKUL SİSTEMİNİN VELİ VE ÖĞRENCİLERE KAPATILMASI TALEBİ

Bilindiği gibi Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği ve ilgi Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğine göre dönem sonlarında öğretmenlerimiz öğrencileri için notlarını e-okul sistemine girmekte; yine e-okul sistemi üzerinden veliler ve öğrenciler anlık olarak sınav notlarını, ders içi performans notlarını, davranış notlarını görebildiği için her dönem sonlarında sorunlar yaşanmaktadır.

Notlarının düşük olduğunu gören öğrencilerin ve velilerin bir kısmı okul idaresini ve öğretmeni sürekli rahatsız ederek not yükseltme talebinde bulunmaktadır. Bu durum not yükseltme taleplerini dikkate almayan öğretmenlerimizi hakarete varan tehlikeli sürece itmektedir. Öğretmene şiddetin arttığı bu dönemlerde böyle bir tedbir uygulanması yaşanabilecek olumsuzlukların önüne de geçecektir.

Aynı zamanda karnenin tüm detayları göründüğü için karnenin de bir önemi kalmamaktadır. Tüm bu nedenlerle sistemin daha sağlıklı işlemesi, geçmiş dönem sonlarında yaşanan sorunların yaşanmaması için e-okul sisteminin not girme dönemlerinde veli ve öğrencilere kapatılması ve tarafımıza bilgi verilmesi talep edildi.

aes e okul e-okul e-okul VBS e-okul veli bilgilendirme e-okul veli ve öğrencilere kapatılsın


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Okullara ücretsiz materyal gönderen kurum ve kuruluşar
Okullara ücretsiz materyal gönderen kurum ve kuruluşar
Öğretmenlerimizi Nasıl Bu Hale Getirdik?
Öğretmenlerimizi Nasıl Bu Hale Getirdik?