LGS Sorularına Ne Zamana Kadar ve Nasıl İtiraz Edilir?


LGS Sorularına Ne Zamana Kadar ve Nasıl İtiraz Edilir?

2019 LGS merkezi sınavı yapıldı. Ancak öğretmen öğrenci ve veliler bazı soruların, özellikle A kitapçığı 9. Fen Bilimleri sorusunun hatalı olduğunu düşünüyor ve itiraz etmek istiyor.

LGS Sorularına Ne Zamana Kadar ve Nasıl İtiraz Edilir?
LGS Sorularına Ne Zamana Kadar ve Nasıl İtiraz Edilir?
İtirazlar, Bayram tatili nedeniyle 10-14 Haziran 2019 tarihleri arasında, http://odsgm.meb.gov.tr  resmî internet sayfasında yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak yapılabilecektir. İşte ayrıntılar:
 

a. Sorulara, cevap anahtarlarına ve sonuçlara yapılacak itirazlar, soruların, cevap anahtarlarının ve sonuçların https://www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içinde ÖDSGM resmî internet sayfasında yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak yapılabilecektir.

 
b. Elektronik ortamda yapılan itirazların incelenebilmesi için T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” veya T.C. Ziraat Bankası için; bankamatik, internet bankacılığı Türkiye Halk Bankası için; bankamatik, internet bankacılığı Türkiye Vakıflar Bankası için; bankamatik, internet bankacılığı ya da şubeden, ayrıca; https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartları aracılığıyla 20 TL (KDV dâhil) yatırılması gerekmektedir.
 
c. 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sorulara ve cevap anahtarına yapılacak itirazlar, soruların ve cevap anahtarlarının https://www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.
 
ç. 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sonuçlara yapılacak itirazlar, sonuçların e-Okul sistemi veya https://www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.
 
d. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile öğrencinin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekontu/ATM fişi eklenmemiş, imza ve adres bilgisi olmayan dilekçeler dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.
 
e. Faksla ve e-posta yoluyla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.
 
 
İlgili Haber:


LGS'de Çok Tartışılan Fen Sorusu İptal Edilecek Mi?

 


LGS, Fen Bilimleri Boya Sorusu İçin 5 Bin İmza Toplandı

LGS Sonuçlarına itiraz LGS Sorularına itiraz lgs itiraz meb lgs itiraz lgs itiraz süresi meb sınav itiraz meb soru itiraz fen sorusu itiraz 2019 lgs soru itiraz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nabi Avcı: Akıllı tahtalar öğretmeni duman etti
Nabi Avcı: Akıllı tahtalar öğretmeni duman etti
Öğretmene daha pahalı olan öğretmenevini dava etti: Kazandı!
Öğretmene daha pahalı olan öğretmenevini dava etti: Kazandı!