Son Dakika! Erdoğan ve İmamoğlu'ndan seçim açıklamaları...


Son Dakika! Erdoğan ve İmamoğlu'ndan seçim açıklamaları...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan: ''YSK sonuçları açıklasın, öpüp başımıza koyarız'' dedi. Ayrıca İstanbul'daki başkanlık yarışında önde olan Ekrem İmamoğlu Büyükçekmece'de açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, ''Emniyetimizi polisimizi yormayın, kapı kapı gezip insanları tedirgin etmeyin.'' ifadelerini kullandı.

Son Dakika! Erdoğan ve İmamoğlu'ndan seçim açıklamaları...
Son Dakika! Erdoğan ve İmamoğlu'ndan seçim açıklamaları...

Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı ve AK Parti'nin İstanbul'daki seçim sonuçlarına itirazıyla ilgili konuştu.

Erdoğan, "YSK son noktayı koysun öper başımıza koyarız. Teşkilatımızda sandığa hakimiyette eksiklik olabiir. " dedi.

"YSK KARARINI VERİNCE BU İŞ BİTER"

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

İstanbul gibi bir şehirde benim vatandaşım, "Benim kalbimin mutmain olması lazım, nereye itiraz yapılacaksa yapılsın" diyor. 13-14 bin oy fark olduğu zaman seçilmez gibi bir ifade söz konusu değil. Gelin tam manasıyla itirazları ortadan kaldıralım, şaibe şu bu kalmasın, YSK da noktayı koysun, biz de öper başımıza koyarız. Ama şu anda bunlar bunu hazmedemiyor. İtirazları hazmedemiyor. "Neye itiraz ediyorsun?" Niye itiraz etmeyelim ki? Sonuna kadar işin takipçisi oluruz. YSK kararını verdikten sonra da iş biter. Dünyada, Türkiye'de örnekleri var. Yalova seçimleri oldu, CHP. Aynı şekilde Ağrı seçimleri oldu, malum. ABD'de bakıyorsun iş öyle bir şey ki, itiraza bile bırakmıyor. Öyle eyaletler var ki yüzde 1 fark varsa tekrar sayılıyor. Bazı eyaletler var yüzde 2. Orada da tekrar sayılıyor. Aynı şey Avusturya'da oldu.

Ekrem İmamoğlu: Kapı kapı gezip insanları tedirgin etmeyin

İstanbul'daki başkanlık yarışında önde olan Ekrem İmamoğlu Büyükçekmece'de açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, "Emniyetimizi polisimizi yormayın, kapı kapı gezip insanları tedirgin etmeyin." ifadelerini kullandı.

İşte Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

"Hasan Akgün başkanımı kutlamaya geldim. Seçmen, sandıkta bir mesaj verdi. Seçmen dedi ki, bu şehre hizmet et. "Ama senin söylediklerini duyduk, hizmet ederken 16 milyon insanı bir bütün kabul ederek hizmet et. "

Bu şehirde beraber çalışmaya ve beraber üretmeye varım. Göreceksiniz bu kardeşiniz İstanbul'un 39 belediye başkanını aynı şekilde karşılayacak. Hiç kimseyi birbirinden ayırmayacak, herkesi kucaklayacak. Efendim AKP'liymiş, MHP'liymiş, CHP'liymiş hiç birisini birbirinden ayırmadan İstanbul'a hizmet edeceğime hepinizin huzurunda söz veriyorum.

Biz bugüne kadar şunu söyledik: Artık kimse birbirinin inancını ölçmeye kalkmasın, herkes bu vatanı çok seviyor. Biz bu şehirde 16 milyon vatansever olarak bu şehre sarılmış insanlarız. Bu şehirde hayallerimizi kurduk ve gerçekleştiriyoruz.

"KAPI KAPI GEZİP İNSANLARI TEDİRGİN ETMEYİN"

Büyükçekmece belediye başkanı Hasan Akgün, önümüzdeki 5 yılda Ekrem İmamoğlu, büyükşehir belediye başkanıyla daha güzel şeyler üretecek. Başka çabalara gerek yok, emniyetimizi polisimizi yormayın, kapı kapı gezip insanları tedirgin etmeyin.

Bu şehir benim kadar insanların gönlünü kazanan belediye başkanı görmemiş olacak.

"ERDOĞANLA İLİŞKİLERİMİZ ÇOK İYİ OLACAK"

Bu şehir benim kadar insanların gönlünü kazanan belediye başkanı görmemiş olacak. "Efendim seçilirseniz Erdoğan'la ilişkileriniz nasıl olur?" Çok iyi olacak. Ben hizmet için kaçanı kovalarım. Cumhurbaşkanı seni istemiyor. Göreceksiniz öyle bir isteyecek ki, öyle güzel hizmetler yapacağız ki. Güzel insanlar, barışmaya geldim. Bu şehir huzura hazır mı? Huzuru istiyor musunuz? Herkes oy kullandı mı kullandı, seçim bitti mi, bitti. Hayırlı uğurlu olsun efendim.


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Selçuk’a sorulan 40 soru ve asıl sorulması gereken sorular!
Bakan Selçuk’a sorulan 40 soru ve asıl sorulması gereken sorular!
Bakan Selçuk açıkladı: Okulların tatil programları değişiyor
Bakan Selçuk açıkladı: Okulların tatil programları değişiyor