Üstün Dökmen: "Rehberlik öğretmeni başörtülü olmaz"


Üstün Dökmen: "Rehberlik öğretmeni başörtülü olmaz"

Sakarya İl Milli Eğitim tarafından düzenlenen programa katılan Prof. Dr Üstün Dökmen: ''Nasıl bir Hristiyan psikolog haç takmamalı ise; rehberlik öğretmeni de başörtülü biri olmaz'' dedi.

Üstün Dökmen:
Üstün Dökmen:

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa katılan Prof. Dr Üstün Dökmen'in, rehberlik ve dinsel simge açıklamalarına Eğitim Bir-Sen tepki gösterdi.

Seminer konuşması yapan Üstün Dökmen, başörtülü rehber öğretmenlerle ilgili olarak: "Nasıl bir Hristiyan psikolog haç takmamalı ise; rehberlik öğretmeni de başörtülü biri olmaz!, meslek icra edilirken inşallah, maşallah, hayırlısıyla gibi cümleler sarf edilmemelidir!" ifadelerini kullandı.

Dökmen'in söylemlerine tepki gösteren Eğitim Bir-Sen Sakarya Şubesi Üstün Dökmen'in bilim ve psikoloji adı altında kin kustuğunu söyledi.

 


Üstün Dökmen'den Eleştirilere Sert Cevap

 

Üstün Dökmen rehberlik öğretmeni de başörtülü olmaz Eğitim Bir-Sen Sakarya Şubesi


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
özgür     2019-03-12 Hocamın psikolog mantığıyla söylediğini düşünüyorum. Rehberlik yapacak öğretmen, görevini tam olarak yerine getirirse başörtünün sorun olmayacağını düşünüyorum. Eğer memlekette başörtü zorunlu olsaydı kadınlara rehberlik yasak mı olması gerekirdi? İnşallah, maşallah yerinde kullanılırsa ve rehberlik yapacak kişinin dini inancı ne olursa olsun, öğrenciye bir şey aktarırken dikkat ederse başörtülü rehberlik yapması kimse için bir engel olmaz diye de düşünüyorum. Ben hep düşünüyorum..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Okul Müdürünün Norm Kadro Oyununa Yargı Dur Dedi
Okul Müdürünün Norm Kadro Oyununa Yargı Dur Dedi
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı İlkokula Kayıt Yaş Tablosu
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı İlkokula Kayıt Yaş Tablosu