Bakan Selçuk: Öğretmenlerin Özlük Haklarını İyileştireceğiz


Bakan Selçuk: Öğretmenlerin Özlük Haklarını İyileştireceğiz

Bakan Selçuk: Asıl olan öğretmendir, öğretmene yatırım yapmaktır. Bu yüzden merkezde öğretmen var, onu güçlendirmemiz itibarına itibar katmamız lazım. Tüm bunlar inşallah bu süreç içerisinde meslek kanunlarını yaparak, bazı özlük haklarını iyileştirerek yapabiliriz

Bakan Selçuk: Öğretmenlerin Özlük Haklarını İyileştireceğiz
Bakan Selçuk: Öğretmenlerin Özlük Haklarını İyileştireceğiz

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Manisa düzenlenen programda, milletvekilleri, iş insanları, hayırseverler, muhtarlar ve STK temsilcileriyle bir araya geldi. Bakan Selçuk, 2023 eğitim vizyonu kapsamında illere ziyaretler gerçekleştirip sahadaki paydaşlarla görüşüp istişareler yapıp, eğitimle ilgili konuları geliştirmek istediklerini söyledi. 

Bakan Selçuk, Millî Eğitim Bakanlığı olarak eğitimi ekonomi ve demokrasiyle buluşturmayı hedefleyen bir bakış açısına sahip olduklarını, eğitimi kapalı ortamlarda, sınıflarda yapılan bir faaliyet olarak değil, üreten, ekonomik bir girişim olarak gördüklerini, tüm bu hususları da demokrasiyle taçlandırmak istediklerini ifade etti. Eğitimin Türkiye´nin milli ödevi olduğunu vurgulayan Selçuk, gelecek için bir eğitim vizyonu oluşturmak istediklerini, şu anki eğitim sistemini zamanın ruhuyla yeniden yorumlamak gerektiğini kaydetti. 

“Asıl olan öğretmendir, öğretmene yatırım yapmaktır”

Eğitimin merkezinde öğretmenler olduğunu hatırlatan Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü: "Asıl olan öğretmendir, öğretmene yatırım yapmaktır. Bu yüzden merkezde öğretmen var, onu güçlendirmemiz itibarına itibar katmamız lazım. Tüm bunlar inşallah bu süreç içerisinde meslek kanunlarını yaparak, bazı özlük haklarını iyileştirerek yapabiliriz. Hepsini planladık anlaşmalarını protokolleri imzaladık, sektörlerle çalışmaları yaptık. Ve iş başladı tekerlek dönüyor ve büyük bir ivme ile dönecek." 

Bakan Selçuk, programın ardından Valiliğe geçerek valilik şeref defterini imzaladı. Daha sonra Özel Manisa Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´ne (MOSTEM) geçen Bakan Selçuk, okuldaki derslikleri ve atölyeleri inceledi, çalışmalarla ilgili idarecilerden, öğretmenlerden ve öğrencilerden bilgi aldı. Bakan Selçuk, son olarak, “Ziya Öğretmenle Buluşma” programı kapsamında eğitim yöneticileriyle bir araya geldi.

 
Ziya Selçuk özlük hakları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu ilçede konteynerlı eğitim kalıcı oldu
Bu ilçede konteynerlı eğitim kalıcı oldu
Öğretmenlerin velilerden 15 isteği var
Öğretmenlerin velilerden 15 isteği var