MEB'den karneleri paylaşmayın uyarısı!


MEB'den karneleri paylaşmayın uyarısı!

Milli Eğitim Bakanlığı Karneleri Sosyal Medyadan Paylaşmayın Uyarısında Bulundu.Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü milyonlarca öğrencinin karne alacağını ve alınan bu karnelerin sosyal medyada asla paylaşılmaması gerektiğini bildirdi

MEB'den karneleri paylaşmayın uyarısı!
MEB'den karneleri paylaşmayın uyarısı!

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklama şu şekilde ;
 
''Gerek velilerimizin gerekse öğrencilerimizin özenle korunması gereken bu bilgilerinin kötü niyetli kişilerin, ya da dolandırıcıların eline geçmesini önlemek için facebook, twitter, instagram vb. sosyal medya aracılığıyla bilgi ve belgelerini paylaşmamaları son derece önemlidir" denildi.İletişim Yoluyla Dolandırıcılıkta, dolandırıcıların yeniş yöntemler geliştirdikleri de belirtilen açıklamada, "'MEB'den arıyoruz, MEB tarafından görevlendirildik. e-Okul sistemi hakkında bilgi vermek üzere evinizde ziyaret edeceğiz" veya "Öğrencinizin bazı derslerden yetersiz olduğu görüldü. İnternet ortamında ücretsiz destek sağlayacağız" gibi yalanlarla velileri dolandırmaya çalıştıkları ve eğitim alanında başka yöntemlere de başvurdukları görülmektedir. Sahtekârlar velilerden randevu alarak, evlerine gittikleri ve velilere, internet ortamında eğitim amaçlı sitelere üye yapmak amacıyla senetler imzalattıkları duyumları alınmaktadır.
 
Bu kişilerin, Milli Eğitim Bakanlığı kurumları ile hiçbir ilgisi bulunmamakta olup, Bakanlığın öğrenciler ile ilgili kişiler aracılığıyla herhangi bir bilgi talebinin de bulunması söz konusu değildir. Dolandırıcılık yapmak için velilere ulaşan kişilere karşı uyanık ve dikkatli olunması, çocuklara ve velilere ait özel bilgilerin paylaşılmaması, şüpheli durumlarda, 155'i arayarak ya da en yakın kolluk birimine müracaat ederek bilgi verilmesi olumsuz durumların önüne geçecektir" ifadelerine yer verildi.


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlerimizi Nasıl Bu Hale Getirdik?
Öğretmenlerimizi Nasıl Bu Hale Getirdik?
Devlet Okullarına Suriyeli Öğretmenler Geliyor
Devlet Okullarına Suriyeli Öğretmenler Geliyor