24 Kasım'da Bakan Selçuk'tan 3600 müjdesi bekleyen öğretmenler hayal kırıklığı yaşadı


24 Kasım'da Bakan Selçuk'tan 3600 müjdesi bekleyen öğretmenler hayal kırıklığı yaşadı

Bakan Selçuk Ekim ayının son haftasında canlı yayında 2023 Eğitim Vizyonu'yla ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Selçuk, "3600 ek gösterge ile ilgili Öğretmenler Günü'nde bir haberimiz olacak" demesiyle eğitim camiasında 24 Kasım Öğretmenler Günü için bir heyecan ve beklenti oluştu.

24 Kasım'da Bakan Selçuk'tan 3600 müjdesi bekleyen öğretmenler hayal kırıklığı yaşadı
24 Kasım'da Bakan Selçuk'tan 3600 müjdesi bekleyen öğretmenler hayal kırıklığı yaşadı

Cumhurbaşkanı ve Recep Tayyip Erdoğan, Genel Seçimler öncesi yaptığı konuşmalarda öğretmenlerin emeklilik ek göstergelerinin 3600’e çıkartılacağını söylemişti.
 
Erdoğan "Polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600´e çıkaracağız" demişti.

Bu açıklamaların sonrası emeklilik planları yapanlar, emekliye ayrılma işlemlerini ertelediler.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulunurken 3600 ek gösterge konusunda da açıklama yapmıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında “3600 ek göstergesiyle ilgili 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bir haberimiz olacak” demişti. Böylece on binlerce öğretmende 24 Kasım'da müjde beklentisi oluştu.

Ancak 24 Kasım Öğretmenler Günü, gün boyu bir açıklama bekleyen öğretmenler tam anlamıyla hayal kırıklığı yaşadılar.

3600 Ek gösterge ile ilgili kim ne dedi:

Abbas Güçlü: Müjde müjde deniyordu açıklandı da biz mi duymadık!

Muharrem İnce: 100 gün içinde öğretmene polise 3600 ek göstergeyi vereceğiz
Bugün Erdoğan, ek göstergeleri seçimden sonra 3600´e çıkaracaklarını söyledi.
Polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi, emeklilik ek göstergelerini 3600´e çıkaracağız diyor. Ona bir önerim var bunları KHK ile yapabilir. Seçimi bekleme. Madem söz verdin.  Şimdi yap!

Eğitim İş 100 günlük programda yer almayan 3600 ek göstergeyi sordu:
18 Haziran günü Meclis seçimler için tatile girmeden önce pek çok kritik düzenlemeyi hayata geçirdik. Bunun yanında polislerimizin, öğretmenlerimizin, hemşire ve din görevlilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600 e çıkardık. Böylece emekli ikramiyelerinde ve maaşlarında net yüzde 22’lik bir iyileşme sağladık'' demiş olmasına rağmen bunun 100 günlük programda neden yer almıyor?

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 3600 ek göstergenin seçimden önce çıkarılmasını istedi. Geylan, “Böylece emekli olan öğretmenlerimiz vesilesiyle açılacak kadrolarla, il dışı ve mazeret tayinlerinde kısmen rahatlama sağlanacaktır.” dedi.

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek gösterge için adım atılması çağrısında bulunarak, “Kamu görevlilerinin 3600 ek gösterge beklentileri karşılanmalı, 24 Kasım’da müjde verilmelidir. Öğretmenlik meslek kanunu taslağı da bir an önce öneriye açılmalı ve 24 Kasım milat kabul edilerek hayata geçirilmelidir” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, 3 bin 600 ek göstergeyle ilgili parti grubunun çalışma yürüttüğünü açıklarken, milyonlarca çalışanın gözü Meclis'e sunulacak kanun teklifinin içeriğine çevrildi. Ek gösterge cetvelinin yenilenmesiyle hem maaşlar hem de emekli ikramiyesi artacak.

guncelegitim.com / ÖZEL HABER

 

İlgili Haber:


3600 ek gösterge için düğmeye basıldı

 

 

 

3600 ek gösterge verildi mi 24 Kasım Öğretmenler Günü ziya selçuk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Öğretmenlerin Kasım Seminer Programı ve Konuları Belli Oldu
Öğretmenlerin Kasım Seminer Programı ve Konuları Belli Oldu
Öğretmenler 24 Kasım'ı Bir Hafta Kutlayacaklar!
Öğretmenler 24 Kasım'ı Bir Hafta Kutlayacaklar!