Malatya’dan sonra bir haber de Bursa’dan geldi! İki kız çocuğu kayıp


Malatya’dan sonra bir haber de Bursa’dan geldi! İki kız çocuğu kayıp

Malatya'da 3 gün önce sabaha karşı evden kaçtığı belirtilen Hatice Gül Gök'ün (14), gözü yaşlı ailesi, gece- gündüz kızlarını arıyor. Bursa'nın İznik ilçesinde dün öğlen saatlerinde arkadaşına gideceğini söyleyerek evden çıkan 14 yaşındaki Rabia Kumaş'tan bir daha haber alınamadı.

Malatya’dan sonra bir haber de Bursa’dan geldi! İki kız çocuğu kayıp
Malatya’dan sonra bir haber de Bursa’dan geldi! İki kız çocuğu kayıp

Okula gitmek istemediğini belirterek, eğitimine devam etmeyen Hatice Gül Gök, 8 Kasım Perşembe günü sabaha karşı, ailesi uyurken, Sıtmapınarı Caddesi'nde bulunan evlerinden ayrıldı. Hatice'yi bulmak için ailesi seferber oldu. Çevredeki esnaf, kent merkezindeki kafeler ve gidebileceği yerleri karış karış arayan ailesi, bir sonuca ulaşamadı. 

Hatice'nin annesi Filiz Gök'ü 2012'de beyin travması geçirmesi sonucu kaybeden ancak 2013'te ikinci evliliğini yapan baba Kemal Gök (45), kızının 5 gün önce de evden kaçtığını belirterek, "Onu bularak eve getirdim. Getirdikten sonra ablasına ve eşime ona baskı yapmamalarını, bir şey söylememelerini tembih ettim. Çocuğuma, eşime ve ablasına 'Sakın bir şey söylemeyin, üzerine baskı yapmayın'  dedim. 'Tamam' dediler. Yediler, içtiler, eğlendiler. En son gideceği gün pasta bile kesmiş, ablasının doğum gününü kutlamıştı.  Ben Adana'ya gitmiştim. Bir telefon geldi, yine kaçtığını söylediler. Hemen Malatya'ya döndüm ve onu aramaya başladım" dedi.

 

 

'KIZIM EVE DÖN'

Gözyaşları arasında kızına seslenen baba Gök, "Kızım gel yanıma gel. Ben seni çok seviyorum. Sabahlara kadar geziyorum ben. Burada hiç tanıdığı yok. Evden dışarı çıkmaz kolay kolay. İstediğini her şeyini yapıyordum. Hatice'm gel, gel kızım ben seni özlüyorum, çok seviyorum ben seni. Sen bana rahmetli annenin  yadigarısın. Yavrumu istiyorum ben, bulun getirin bana" şeklinde konuştu.

Evden kimseye haber vermeden çıkan Hatice Gül Gök'ün üvey annesi Nezihe Gök (30) ise "Hatice sabaha kadar uyumadı. Ben de uyuyamadım ama  4,5- 5 civarlarında uyumuşum. Uyandığımda yoktu" diye konuştu.

'GÖRENLERİN POLİSE ARAMASINI İSTİYORUZ'

Gök, çocuklarının bulunmasını istediklerini belirterek, "Ufak bir kardeşi var çok düşkün kendine. Dün gece sabaha kadar hiç yatmadı. Sürekli ablasının ismi geçtiği zaman 'Gitti' diyor başka bir şey demiyor. Normalde benim çocuğum konuşmuyor, 1,5 yaşında ama ablasına çok düşkün olduğundan dolayı uyumadı sabaha kadar hiç uyumadı. Bulunmasını istiyoruz bir an önce. Görenlerin polise aramasını istiyoruz" dedi.

RABİA DA ORTADAN KAYBOLDU

İznik'te yaşayan ortaokul öğrencisi Rabia Kumaş, dün öğle saatlerinde annesi Gülşen Akay'a, arkadaşına gideceğini söyleyerek evden çıktı.

Gece saatlerine kadar dönmeyen ve telefonuna ulaşılmayan Rabia Kumaş'ın annesi Gülşen Akay, durumu polis ekiplerine bildirdi. Yıllar önce annesinden boşanan babasının bir süre önce vefat ettiği öğrenilen Rabia Kumaş'ın evden çıkmadan önce bir arkadaşına 'Evden kaçıyorum' diye mesaj attığı öğrenildi.

Polis ekiplerinin Rabia Kumaş'ı bulmak için arama çalışmaları sürüyor.

Milliyet

Hatice Gül Gök Rabia Kumaş Malatya Bursa İznik


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2019 Yılı İl İçi Atama, Boş Kontenjanları Yayınlayan İller
2019 Yılı İl İçi Atama, Boş Kontenjanları Yayınlayan İller
Bakan Ziya Selçuk'un yaptığı öğretmenleri sevindiren değişlikler
Bakan Ziya Selçuk'un yaptığı öğretmenleri sevindiren değişlikler