Whatsapp kullanıcılarına kötü haber!


Whatsapp kullanıcılarına kötü haber!

Facebook’un yönetimindeki WhatsApp, artık platformundaki kullanıcılara reklam gösterimine başlayacak. 1.5 milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp’ta reklamlar ilk olarak ‘durum güncellemesi’ sekmesine gelecek. Mark Zuckerberg facebook'tan sonra WhatsApp kullanıcılarına da istemediği reklamları gösterecek.

Whatsapp kullanıcılarına kötü haber!
Whatsapp kullanıcılarına kötü haber!

Mesajların uçtan uca şifrelenmesi, ücretsiz ve reklamsız bir hizmet olmasının etkisiyle dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan WhatsApp’ta kullanıcıları oldukça rahatsız edecek olan yeni bir döneme geçiliyor. Anlık mesajlaşma platformu olan WhatsApp’ta artık resmen reklam dönemi başlıyor. Milyarlarca kişinin kullandığı WhatsApp, platformunda artık reklamları da görmek zorunda kalacağız.

Bir süredir reklam gösterimi üzerinde çalışmalar yapan uygulama, kullanıcıların tepki göstereceği bu kötü haberi ise şirketin en üst yöneticileri doğruladı. WhatsApp'ın Başkan Yardımcısı Chris Daniels , popüler mesajlaşma uygulamasının reklamlarını tanıtacağını açıkladı. Daniels, WhatsApp reklamlarının işletmelere iki şekilde satılacağını söyledi.

Öncelikle, işletmeler, WhatsApp kullanıcılarıyla belirli bir ücret karşılığında bağlantı kurabilecek. Bu yöntemle kullanıcılar şirketlerin müşteri hizmetlerine bağlanabilecek, soru ve şikayetlerini iletebilecek. Müşteri şikayetlerine cevap verebilmek için de WhatsApp ayrıca şirketlerden ücret talep edebilecek.

Bu kapsamda yayınlanan reklamlar, WhatsApp’ta “Durumlar” sekmesinde kullanıcıların karşısına çıkacak. En azından şimdilik, “Sohbetler” kısmında reklam yayını olmayacak.

WhatsApp’ın işletmelerden bu iş modeli için mesaj başına 0.0039 dolar ile 0.09 dolar arasında değişen bir ücret talep etmesi planlanıyor. İlk olarak WhatApp’ın iOS sürümü için başlayacak olan WhatsApp reklamları, ilerleyen günlerde WhatsApp’ın Android kullanıcıları için kullanıma sunulacak.

KURUCUSU KARŞI ÇIKMIŞTI

WhatsApp’ın kurucularında olan ve 2014 yılında platformu 19 milyar dolara Facebook’a satan Brian Acton, Mark Zuckerberg başta olmak üzere Facebook yönetimiyle WhatsApp’ın reklam ve gelecek stratejisi üzerinde anlaşamadığı için 2017 yılında şirketten ayrılmıştı.

Haberturk

WhatsApp reklam Mark Zuckerberg WhatsApp
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Öğretmenlerin Kasım Seminer Programı ve Konuları Belli Oldu
Öğretmenlerin Kasım Seminer Programı ve Konuları Belli Oldu
Öğretmenler 24 Kasım'ı Bir Hafta Kutlayacaklar!
Öğretmenler 24 Kasım'ı Bir Hafta Kutlayacaklar!