Müdür Yardımcısından Kız Öğrenciye İzmir Marşı Tokadı!


Müdür Yardımcısından Kız Öğrenciye İzmir Marşı Tokadı!

İstanbul Erkek Lisesi'nde dün Cumhuriyet Bayramı için düzenlenen törende iki öğrenciye İzmir Marşı'nı söylediği için müdür başyardımcısı Metin Kuş tarafından tokat atıldı. Tokat atılan kız öğrenci yere düşerken, darp edilen diğer öğrenciye ise hakaret edildiği belirtildi.

Müdür Yardımcısından Kız Öğrenciye İzmir Marşı Tokadı!
Müdür Yardımcısından Kız Öğrenciye İzmir Marşı Tokadı!

Yurdagül UYGUN

İstanbul Erkek Lisesi'nde Cumhuriyet bayramı töreni için yapılan hazırlıklarda İzmir Marşı 'Cumhuriyet'le ilgisi yok' denilerek çıkarıldı. İkna olmayan öğrenciler bunun üzerine dün düzenlenen törende İzmir Marşı'nı kendileri okudu. Okul müdür yardımcısı Metin Kuş ize önce sahnede enstümanla eşlik eden öğrencilere müdahale etti. Kuş'un marşı söyleyen öğrencilere tokat attığı iddia edildi.

Konuyla ilgili velilerle görüştükten sonra SÖZCÜ'ye bilgi veren Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, “Dün 9. ve 10. sınıflar için İstanbul Erkek Lisesi'nde Cumhuriyet Bayramı töreni düzenlenmiş. Tören öncesinde koro, son parça olarak İzmir Marşını okuma kararı alıyor. Okul Müdür Başyardımcısı Metin Kuş ise programa müdahale ediyor ve İzmir Marşı için ‘Cumhuriyet Bayramı ile ilgisi yok. Programdan çıkarın' diyor. Okulda bu yayılıyor ve kimse ikna olmuyor. Çocuklar da diyor ki ‘Biz söyleriz'. Dün yapılan törende ise çocuklar İzmir Marşı'nı söylemeye başlıyor” dedi.

Bunun üzerine Müdür Başyardımcısı Kuş'un kızgın bir şekilde iki öğrenciyi tokatladığı belirtilirken, okul müdürü ise okulda yaşanan olayı akşam saatlerinde velilere attığı whatsapp mesajıyla doğruladı.

Okul müdürü mesajında, “Değerli velilerimiz, bugün yapılan Cumhuriyet Bayramı kutlamasında üzücü bir hadise yaşanmıştır. Bilindiği üzere bir haftadır Bakanlığımızın görevlendirmesiyle okul müdürlerine yönelik düzenlenen hizmetiçi seminerde görevli olarak bulunmakta ve dolayısıyla idari izinli sayılmaktadaydım. Okul müdür vekilliği de müdür başyardımcımız Metin Kuş beye tevdi edilmiştir. Dolayısıyla okulda yapılacak törenle görev icabı Metin bey ilgilenmiştir. Ancak törenin içeriğine kendisinin izni olmadan eklenen kısımları çıkartmış bu ise bazı yanlış anlaşılmalara sebep olmuştur. Törenin bitiminde ise bir grup öğrencimiz tören içeriğinde olmayan marşları söylemek isteyince öğrencilere şu an kendisini de çok üzen ve yine kendisinin de tasvip etmediği bir şekilde müdahale edilmiştir. Yaşanan olay tasvip edilecek bir durum olmasa da 10 yılı aşkın bir zamandır İEL'e gece gündüz hizmet etmiş birine karşı yargısız infaz yapılması doğru değildir. Öğrencilerimizin velileriyle görüştüğümü süreç konusunda kendilerini bilgilendireceğimi ifade etmek isterim. Okul müdürü olarak gereken idari soruşturmayı ivedilikle açacağımı bildirir herkese iyi geceler dilerim” dedi.

Kaynak: sozcu.com.tr

İzmir Marşı Tokadı İstanbul Erkek Lisesi Cumhuriyet Bayramı Metin Kuş Feray Aytekin Aydoğan Eğitim-Sen Müdür Başyardımcısı Metin Kuş


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere 3 Ek Ders Ödenecek, Müdür ve Yardımcılarına Ek Ders Ücreti Yok
Öğretmenlere 3 Ek Ders Ödenecek, Müdür ve Yardımcılarına Ek Ders Ücreti Yok
MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik
MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik