Müdürden öğretmene mobbing, öğrenciye taciz


Müdürden öğretmene mobbing, öğrenciye taciz

Öğretmenlere uyguladığı mobbingle gündeme gelen okul müdürünün boynunda üç hilal motifli kolyeyi, 'Ben de ülkücüyüm' diyerek aldığını iddia eden 11’inci sınıf öğrencisi E.İ. tacize uğradığını söyledi

Müdürden öğretmene mobbing, öğrenciye taciz
Müdürden öğretmene mobbing, öğrenciye taciz

Birgun.net'ten MUSTAFA MERT BİLDİRCİN haberine göre, Öğretmenlere uyguladığı mobbingle gündeme gelen okul müdürü Z.A’nın bu kez de bir kız öğrenciyi taciz ettiği iddia edildi.

Manisa’daki Osmancalı Çok Programlı Lisesi’nde 11’inci sınıf öğrencisi E.İ’nin üç hilal motifli kolyesini, “Ben de ülkücüyüm” diyerek aldığı öne sürülen okul müdürü Z.A’nın, kız öğrenciye “Aileni sil. Benim olduğum yerde anne babana gerek yok” dediği iddia edildi.
 
Daha önce öğretmenlere mobbing uyguladığı gerekçesiyle soruşturma geçiren okul müdürü Z.A’nın adı yeni okulunda taciz iddiasına karıştı. Müdürü olduğu Osmancalı Çok Programlı Anadolu Lisesi’ndeki bir kız öğrencisini taciz ettiği belirtilen Z.A’ya ilişkin şikâyet başvurusunda bulunuldu. Yayla Jandarma Komutanlığı’na şikâyette bulunan 11’inci sınıf öğrencisi E.İ’nin ifadesi pedagog eşliğinde alındı. İfadesinde, Z.A’nın okulun ilk günü boynundaki üç hilalli kolyeyi, “Ben de ülkücüyüm” diyerek aldığını belirten E.İ, yüzüğünü kontrol bahanesiyle kendisini taciz ettiğini söyledi..
 
‘Anneme şiddet uyguladı’
Eğitim Bir Sen’in üyesi olduğu öğrenilen okul müdürüne ilişkin iddialar bunlarla da sınırlı kalmadı. E.İ, ifadesinde annesine ve başka bir öğrenci arkadaşına da şiddet uygulandığını iddia etti.
 
‘Anneni, babanı sil’
Z.A’nın, annesine ve erkek arkadaşına uyguladığı fiziksel şiddetin üzerinden bir saat geçtikten sonra kendisini tekrar odasına çağırdığını ifade eden E.İ, burada yaşandığını iddia ettiği tacize ilişkin ise şunları söyledi:
 
“Anneni babanı sil. Benim olduğum yerde ailene gerek yok.” 
 
Bu olaylardan sonra hakkında disiplin soruşturmaları açıldığını anlatan E.İ, Z.A’nın odadan çıkarken sırtına yumruk da attığını kaydetti ve rehber öğretmenin buna tanık olduğunu ancak hiçbir şey yapmadığını ifade etti.

birgun.net

mobbing öğrenciye taciz okul müdürü Ben de ülkücüyüm Osmancalı Çok Programlı Lisesi Manisa


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere 3 Ek Ders Ödenecek, Müdür ve Yardımcılarına Ek Ders Ücreti Yok
Öğretmenlere 3 Ek Ders Ödenecek, Müdür ve Yardımcılarına Ek Ders Ücreti Yok
MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik
MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik