Bakan Selçuk, çocuklar spor ve sanatla buluşacak!


Bakan Selçuk, çocuklar spor ve sanatla buluşacak!

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun katılımıyla düzenlenen törende 'Basketbol Saha Projesi' iş birliği protokolü imzalandı.

Bakan Selçuk, çocuklar spor ve sanatla buluşacak!
Bakan Selçuk, çocuklar spor ve sanatla buluşacak!

Törende konuşan Bakan Selçuk, “Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesiyle ve teveccühüyle bu göreve geldiğim günden beri geçekten heyecanlıyım, ekip arkadaşlarımız çok heyecanlı ve ‘iş yapalım, gerçekten üretelim’ şuuru içerisindeyiz. Bunu yaparken aslında yalnız olmadığımızı, bunun bir toplumsal proje ve toplumsal taahhüt olduğunun da farkındayız. Sayın kabine üyelerine teşekkür ediyorum. Hepsi Millî Eğitim Bakanlığının arkasında ve ‘eğiteme nasıl destek oluruz’ diye beyan ediyorlar.” değerlendirmesini yaptı.
 
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’na teşekkür eden Bakan Selçuk şöyle konuştu: “Sevgili Başkanımız Hido’ya teşekkür ediyorum. Bana geldiğinde ´bir senedir uğraştığımız bir protokol var. Bu protokol bir türlü yapılamıyor.´ dedi. Hızlıca protokole baktım ama hızlıca dediğim 1 dakika sürdü. Dedim ki ´protokol kahvenizi içene kadar tamamlanıyor´ sanırım espri yaptığımı zannetti. Çünkü yüzünde bir sevinç ifadesi yoktu. Ekip arkadaşlarımız işin bürokratik cephesini hallettiler.
 
Sporun önemine vurgu yapan Bakan Selçuk, projenin, çocukların sporla ve sanatla buluşmasının önemini vurgulayarak, “Gerçekten iş yapalım ve üretelim. Bu bakanlıklar, güzellikler çocuklara hürmet için var. Biz onların gelecek tasavvuru için buradayız. Bunlar bir hizmet vesilesi ve aracı. Bu projede inanılmaz bir emek var ve bu projenin çocuklarımızın sporla ve sanatla buluşmasını ne kadar önemli olduğunun vurgusu olduğunu düşünüyorum. Sporun ve sanatın ince ayarından geçmemiş olan çocukların şahsiyet ve duygu eğitimi tamamlanamaz. Bundan dolayı biz bu meseleyi, yani sporu ve sanatı ısrarla ve ısrarla vurgulayacağız.”
 
Bir kaç ay öce okul bahçesinde bazı çocukları gördüğünü aktaran Bakan Selçuk, “Okul bahçesinde çocukları gördüm. Basket potasının önünde bir çocuk elinde top yok ama potaya bakarak ve vücudunu esnetiyordu. Orada bir top ve saha eksikti ve kırık potanın düzelmesi lazımdı. O çocuğun hareketini destekleyen bir hareket olarak ben bizim projemizi ‘Haydi Sahaya Projemizi’ çok çok önemsiyorum. Bundan dolayı da Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte olmaktan şeref duyuyorum.”
 
Bakan Selçuk, konuşmasının sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Türkoğlu’na teşekkür etti.

spor eğitimi sanat eğitimi bakan selçuk Ziya Selçuk Mehmet Muharrem Kasapoğlu Hidayet Türkoğlu


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Selçuk’a sorulan 40 soru ve asıl sorulması gereken sorular!
Bakan Selçuk’a sorulan 40 soru ve asıl sorulması gereken sorular!
Bakan Selçuk açıkladı: Okulların tatil programları değişiyor
Bakan Selçuk açıkladı: Okulların tatil programları değişiyor