Bu Festivalde Teknoloji Yasak


Bu Festivalde Teknoloji Yasak

Teknoloji çağının beraberinde getirdiği dijital bağımlılıktan 48 saat uzaklaştıran Buca Belediyesi Teknolojik Uyku Festivali, bu yıl 27-28-29 Temmuz tarihleri arasında yüzlerce kişinin katılımıyla üçüncü kez gerçekleştirilecek.

Bu Festivalde Teknoloji Yasak
Bu Festivalde Teknoloji Yasak
Haberin videosu için tıklayın!

Teknoloji çağının beraberinde getirdiği dijital bağımlılıktan 48 saat uzaklaştıran Buca Belediyesi 3.Teknolojik Uyku Festivali’nin katılımcıları noter huzurunda yapılan çekilişle belirlendi. Bu yıl iki etap olarak düzenlenecek festivalin 27-28-29 Temmuz tarihleri arasında sadece Bucalıların katılımıyla yapılacak birinci etabı için yapılan çekilişle belirlenen 200 kişi Kaynaklar’ın muhteşem doğasında unutulmaz  2 gün geçirip, dijital detoks yaşayacak.   

Buca Belediyesi’nin dünyada bir ilke imza atarak bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceği ‘Teknolojik Uyku Festivali’nin katılımcıları noter huzurunda yapılan çekilişle belirlendi. 27-28-29 Temmuz 2018 tarihlerinde Buca Kaynaklar bölgesinde düzenlenecek Festivalin birinci etabına Buca’da ikamet eden 1062 kişi başvurdu.

Teknolojik detoks uygulanıp, cep telefonundan tablete hiçbir dijital cihazın alınmadığı festivale katılma şansı yakalayan katılımcılar sanal dünyanın bilgi kirliliğinden ve ilişkileri kopartıp yalnızlaştıran yapısından 48 saat kopma cesaretini gösterecek. Yaşayacakları ilginç deneyim öncesi cep telefonu, tablet gibi teknolojik cihazlarını festival alanı girişinde yetkililere teslim edecek olan katılımcılar 2 gün boyunca doğanın, arkadaşlığın, yüz yüze iletişimin ve doyumsuz lezzetlerin keyfine varacak. Buca Kaynaklar’ın eşsiz doğasında teknolojiyi uykuya yatıracak olan festival misafirleri, doğanın kollarında yepyeni arkadaşlıkları, yüz yüze kurmanın ayrıcalığını yaşayacak.

Teknoloji çağının beraberinde getirdiği dijital bağımlılıktan 48 saat uzaklaştıracak festivalin her yıl olduğu gibi bu yılda yoğun ilgi beklenirken, yaşayacakları ilginç deneyim öncesi kişiler, cep telefonu, tablet gibi teknolojik cihazlarını festival alanı girişinde yetkililere teslim edecek.

Teknolojik Uyku Festivali, doğanın kendine has sessizliğinde kitap okuyup dinlenmek isteyenler için kitaplarla çevrili okuma bölümü, yeşile ve oksijene doymak isteyenler içinse geleneksel spor aktiviteleri sunacak. Yakan top, ip çekme, çuval yarışı gibi unutulmaya yüz tutmuş onlarca oyunu hep birlikte oynama fırsatı da yakalayacak olan festival katılımcıları, dev kamp ateşi etrafında hep birlikte şarkılar söyleyip, organik ürünlerle hazırlanan muhteşem lezzetleri tatma fırsatı yakalayacak.

Ulusal ve uluslararası katılımın olacağı ikinci etabını ise 5-6-7 Ekim tarihleri arasında düzenleyecek. Teknolojik detoks uygulanıp, cep telefonundan tablete hiçbir dijital cihazın alınmadığı festival için ön kayıt başvurularının ise 8-13 Temmuz tarihleri arasında www.uykufestivali.com adresinden yapılabileceği bildirildi.

Buca Belediyesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.buca.bel.tr/images/news/original/1531898357.jpg

3.Teknolojik Uyku Festivali buca belediyesi Buca Teknolojik Uyku Festivali Teknolojik Uyku Festivali
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB'den 19 Haziran'a kadar idari izin, 19 Haziran'dan sonra ek ders ücreti yazısı
MEB'den 19 Haziran'a kadar idari izin, 19 Haziran'dan sonra ek ders ücreti yazısı
MEB, LGS'de resen sınav görevlendirmesini nasıl yapacak? İşte resmi yazı
MEB, LGS'de resen sınav görevlendirmesini nasıl yapacak? İşte resmi yazı