İmar affı başvurusu nasıl yapılır?


İmar affı başvurusu nasıl yapılır?

İmar affı son yapılan Bakanlar Kurulu görüşmesinden sonra Başbakan Binali YILDIRIM tarafından halkımıza müjdeledi.

İmar affı başvurusu nasıl yapılır?
İmar affı başvurusu nasıl yapılır?

30 Nisan Pazartesi günü Başbakan Binali YILDIRIM tarafından açıklanan imar affı sayesinde birçok köklü değişiklik hayatımıza girmiş olacak. 13 milyon bina( iş yeri, konut, hane ) ve dolayısıyla milyonlarca vatandaşı doğrudan ilgilendiren imar affı sayesinde imarla ilgili sorunun ortadan kaldırılacağını ve bunun bir milat olacağını ifade ederken, başvuru için acele edin çağrısında bulundu. Yıldırım açıklamasında, "8 Haziran itibariyle imar barışıyla ilgili müracaatlar resmen başlıyor. Vatandaşlarımdan özellikle talebim, bir an önce müracaatı yapmaları. Çünkü müracaat geciktiği zaman değerlendirme de geç olacak, sorun var olmaya devam edecek''  dedi. İmar affı başvurusu 31 Ekim 2018' e kadar devam edecek diyen sayın Başkanımız benim vatandaşlarımdan özellikle talebim, bir an önce müracaatı yapmaları. Çünkü müracaat geciktiği zaman değerlendirme de geç olacak, sorun var olmaya devam edecek. “Mümkün olan en kısa zamanda müracaatlar yapılırsa bu şekilde hemen bakanlık çalışmaları devam edecek, yapı kayıt belgesini verecek ve ondan sonra var olan mahrumiyetle ortadan kalkacak” diye cümlesini sürdürdü.

Bu açıklamaların ardından imar barışından yararlanması beklenen şehir İstanbul oldu. İstanbul'da da Güngören ilçesinden en büyük başvuru talebi bekleniyor. İmar affından yararlanabilmek için doğru şekilde başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü yanlış yapılmış başvurular kabul edilmeyecek ve malesef imar affından yararlanamayacak.

Sizlerin de imar problemli hane, konut ve iş yeriniz var ise imar affından yararlanmanız için size hizmet veren firmalardan yararlanmanızı öneririz. Sizlere en doğru bilgiyi aktaracak olan konusunda uzmanlar tarafından yönlendirilerek sizde bu aftan kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Yapı kayıt belgesi için kapsamlı danışmanlık alabilirsiniz. Sizlerim ihtiyaçlarına cevap vermek için optimize edilmiş seçeneklerinden yapikayitbelgem ile faydayanabilirsiniz.

İmar affı İmar affı başvurusu İmar affı başvurusu nasıl yapılır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler 24 Kasım'ı Bir Hafta Kutlayacaklar!
Öğretmenler 24 Kasım'ı Bir Hafta Kutlayacaklar!
Öğretmene daha pahalı olan öğretmenevini dava etti: Kazandı!
Öğretmene daha pahalı olan öğretmenevini dava etti: Kazandı!