İrlanda ve dil eğitimi


İrlanda ve dil eğitimi

İrlanda, İngilizce dil eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler tarafından son zamanlarda en çok tercih edilen ülkelerden biridir.

İrlanda ve dil eğitimi
İrlanda ve dil eğitimi

Coğrafi konum itibari ile diğer dil eğitimi alınan; Kanada, Amerika ve İngiltere gibi ülkelere nazaran daha yakın olan ülkeye gidiş gelişlerde daha kolaydır. Her gün İstanbul-Dublin seferlerinin ikişer defa yapılması ulaşım açısından kolaylıkların olduğunu göstermektedir. Kış dönemlerinde 170 Euro, yaz dönemlerinde ise 300 Euro dolaylarında uçak bileti alınabilen ülke, yaşam koşulları bakımından da son derece güzel ve değerlendirilebilir bir ülkedir. İrlanda’ya eğitim almak için giden öğrenciler, birçok anlamda şanslıdırlar, ülkenin doğal güzellikler açısından son derece güzel olması buranın daha fazla tercih edilmesinde büyük bir etkiye sahiptir. İrlanda dil okulları ile İngilizce eğitimi alırken boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz birçok noktasının bulunması, kültürel etkinlikler ve aktiviteler bakımından son derece zengin olması ülkenin tercih edilmesini gerektiriyor. Tabi ki verilen eğitim ve eğitim süresince öğrencilere tanınan hak ve imtiyazlar da yine değerlendirilmeye değer yönlerdir. 1 yıldan daha uzun süre burada kalan öğrenciler, haftanın 20 saati çalışma izni alabilmektedir ve ekonomik anlamda öğrencilere ek gelir sağlamakla birlikte farklı bir yerde iş deneyimi kazanmak isteyenler için de kaçırılmayacak bir fırsattır. İngilizce dil eğitimi alırken aynı zamanda farklı yönlerden yararlanma fırsatının sunulduğu bir ülkede elbette avantajlar da fazla olacaktır.

İrlanda’da en iyi dil okulları

İrlanda, eğitim alanında son derece gelişmiş yapıya sahip bir ülkedir. Devlet denetimi altında tutulan özel kolejler, dil kursları ve devlet okulları, öğrencilerin eğitimde başarılı olabilmeleri için bir takım kendilerine özel teknikler kullanmaktadır ve bu teknikler öğrencilerin daha rahat eğitim almalarına katkıda bulunmaktadır. Yani normal bir sürenin daha altında eğitimin tamamlanması açısından son derece alternatif düzenler İrlanda’da mevcuttur demek yerinde olacaktır. İrlanda dil okulları, fiyat açısından da diğer ülkelere göre çok daha ekonomiktir, adı çıkmış veya daha fazla bilinen ülkelere göre hem ekonomik olması, hem Türk öğrenciler açısından ulaşım kolaylığı imkanına sahip olması hem de diğer zenginlikler açısından bölgedeki diğer ülkeleri gerisinde bırakması burada eğitim almayı cazip kılan önemli nedenler olarak sıralanmaktadır. İrlanda, genel olarak sıcak insanların olduğu bir ülkedir fakat buna karşın Türklere karşı gösterdikleri sıcaklığın diğer ülke insanlarına göre daha fazla olduğunu söylemek gerekiyor. Vefalı bir topluma sahip olan ülkede 1845-1849 yılları arasında yaşanan kıtlık döneminde Osmanlının sıcak ve samimi tavrı ülke insanlarının Türklere karşı daha sempatik davranmalarına neden olmuş, öyle ki yardım gemilerinin ulaştığı Drogheda şehrinin amblemi ay ve yıldızdan oluşmaktadır. Yani Türk bir öğrenci buraya gittiğinde gayet sıcak ve samimi bir şekilde karşılanıyor ve eğitim süresi boyunca herhangi bir zorlukla karşılaşmadan eğitimini tamamlayabiliyor.

İrlanda Vizesi

Her anlamda kaliteli yönlere sahip olan İrlanda, öğrenci vizesi konusunda da öğrencilere daha fazla yardımcı olan ülkelerden biridir. İngiltere, Amerika veya Kanada gibi ülkelerde uygulanan yüksek vize ücretlerine karşın İrlanda öğrenci vizesi almak daha az maliyetle sağlanabilmektedir. İrlanda dil okulları ile İngilizce dil eğitimi almak için yapılması gereken tek şey evrakları tamamlamak ve vize harcını yatırmaktır. Tabi yine de bir danışmandan destek alarak işlem yapmak her zaman için daha avantajlı olacaktır. Bu konuda sitemizden gerekli bilgilere ulaşabilir, danışmanlarımızdan fikir alarak İrlanda’da dil eğitimi almak için harekete geçebilirsiniz.

Kaynak: http://www.bogaziciedu.com/irlanda-dil-okullari/


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Kasım Dilencisi Öğretmenler!
24 Kasım Dilencisi Öğretmenler!
Ziya Selçuk, 2019 Yılı İçin Öngördüğü Değişiklikleri Açıkladı
Ziya Selçuk, 2019 Yılı İçin Öngördüğü Değişiklikleri Açıkladı