Okul Bahçelerine Otopark Projesi Hayata Geçiyor


Okul Bahçelerine Otopark Projesi Hayata Geçiyor

Sultanbeyli Nene Hatun İlkokulu’nda düzenlenen karne törenine katılan İstanbul Valisi Vasip Şahin, karnelerin bir ölçü değil, ölçme olduğunu belirtti.

Okul Bahçelerine Otopark Projesi Hayata Geçiyor
Okul Bahçelerine Otopark Projesi Hayata Geçiyor

Esra ÜLKAR

Başarısı düşük olan öğrencilerin, ailelerinin ve öğretmenlerinin desteğiyle eksiklerini tamamlayacağını söyleyen Şahin, okulların altına otopark yapılması konusunda da, “54 okulumuzla ilgili hemen başlanabilir, programlanabilir raporu hazırlandı. Onlarla ilgili inşallah bu yaz harekete geçeceğiz” dedi.
 
İstanbul Sultanbeyli Nene Hatun İlkokulu’nda düzenlenen karne törenine katılan İstanbul Valisi Vasip Şahin, karnelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. “Karneler ölçü değil, ölçmedir” diyen Şahin, okullara yeraltı otoparkı konusunda da açıklamalarda bulundu. Öğrencilere tatilde İstanbul’u gezmelerini tavsiye eden Şahin, şöyle konuştu:
 
“Öğrencilerimiz inşallah vatanımıza, milletimize faydalı bireyler olacaklar. Hizmet edecekler. Onlardan çok ümitliyiz, çok daha iyi yetişiyorlar. Geleceğin Türkiye’sinin mimarları olacaklar. Türkiye bugünden çok daha iyi bir yere onlar sayesinde gelmiş olacak. Karne bir ölçü değildir, sadece bir ölçmedir. Dersteki başarıyı ölçme ölçeğidir. Başarısı düşük olanlar telafi edilemeyecek şeyler değildir. Motivasyon hem öğretmenler, hem veliler, hem bizler tarafından verilince kısa sürede eksiklerini tamamlayacaklardır. Hedefimiz iyi insan, iyi vatandaş yetiştirmek. Çocuklarımıza telefona, tabletlere olabildiğince az zaman ayırmalarını söyledik. Arkadaşlarınıza, ailenize, şehri keşfetmeye daha fazla zaman ayırın dedik. Tabi çocuklarımızı zamanın getirdiği alışkanlar olarak onlar kuşatıyor. Ama büyükler olarak her birimize önemli görevler düşüyor. İhmal etmeden görevlerimizi yapmak durumundayız.”
 
‘54 OKUL İÇİN BU YAZ HAREKETE GEÇECEĞİZ’
 
İstanbul’da okulların altına otopark yapılması konusunda da konuşan Vali Şahin, “54 okulumuzla ilgili hemen başlanabilir, programlanabilir raporu hazırlandı. Onlarla ilgili inşallah bu yaz harekete geçeceğiz. Ondan sonra da diğer okullarla ilgili nerede fırsat varsa mahallelerimizi de rahat ettirme adına okullarımızdaki bu imkânlar halkın istifadesine sunulacak. Orada iki temel kıstasımız var. Birincisi okul bahçesinde kesinlikle azalma olmayacak. Bahçe altında olacak. Zemin üzerinde, çocukların oyun alanını kısıtlayıcı hiçbir inşaat olmayacak. Kesinlikle öğrenci okul giriş çıkışlarını engellemeyecek, tehlikeye düşürmeyecek.”

Hürriyet


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memur Sen'den İş bırakma ve İmza atmama kararı
Memur Sen'den İş bırakma ve İmza atmama kararı
Okullara ücretsiz materyal gönderen kurum ve kuruluşar
Okullara ücretsiz materyal gönderen kurum ve kuruluşar