Okul Kapanmadan Ders Kitaplarını Toplayan Müdüre Tepki


Okul Kapanmadan Ders Kitaplarını Toplayan Müdüre Tepki

Antalya’da Bir Okul Müdürü Ders Kitaplarını Toplatmış. Gerekçe: Atık Malzeme...

Okul Kapanmadan Ders Kitaplarını Toplayan Müdüre Tepki
Okul Kapanmadan Ders Kitaplarını Toplayan Müdüre Tepki

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar, Antalya’nın Kepez İlçesi’nde bir okul müdürünün, daha okullar kapanmadan ders kitaplarını toplattırdığını iddia etti. Iltar yaptığı yazılı açıklamada bu durumun okullara atanan müdür ve öğretmenlerin eğitimden bihaber, kifayetsiz, muhteris yöneticiler olduklarını söyledi. Iltar tarafından yapılan yazılı açıklamada şu görüşler dile getirildi:
 
“Antalya’nın Kepez ilçesinde bir lisede eğitim öğretim sürerken öğrencilerin ders kitaplarının okul müdürünün talimatıyla toplatıldığı ortaya çıktı.
 
Antalya İli Kepez İlçesi Prof. Dr. Tuğgeneral Cevdet Demirkol Ayhan Demirkol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ortaya çıkan bu durum aslında kifayetsiz muhteris, AKP döneminde mülakatla atanan yöneticilerle okullarımızdaki eğitimin ne hale getirildiğinin acı bir resmidir.
 
Maalesef okullarımız eğitimin ne olduğundan habersiz sadece “yandaş” etiketine sahip zavallılar tarafından yönetilmektedir. Zavallılar diyorum; çünkü hiçbir eğitimsel ve yönetimsel birikimi olmadan o koltuklara oturtulan kişiler de akıl ve bilim dışı eğitim anlayışının kurbanlarıdır.
 
Eğitim süreci devam ederken yılsonuna 3-4 hafta kala eğitimin ayrılmaz parçası ders kitaplarını atık malzemesi olarak gören bu zihniyet eğitimi de zaten gereksiz görmektedir.
 
Bu zihniyet eğitimdeki tasarrufun maliyetinin ne kadar yüksek olacağının farkında bile değildir. Birikimsizliklerine rağmen kendilerini o koltuklara oturtanlara yaranmayla geçirdikleri zamanın bir kısmını eğitim yönetimi alanında okumaya ayırsalar eğitimden tasarruf etmenin tam bir israf olduğunu fark edeceklerdir. Eğitim yılı sonuna daha bir ay kala kitapları toplamak;  öğrenciye yıl bitti, ders bitti, artık okula da gelmeyin demektir.
 
Öğrencinin ve öğretmenin motivasyonunu yerle bir etmektir. Eğitimi alınan nottan ibaret görmektir.
 
Eğitim İş sendikası olarak öğrencilerin eğitim hakkının engellendiği bu durumla ilgili yetkili makamlarca yapılacak işlemlerin yakın takipçisi olacağız.

kaktushaber.com
 


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
halil     2018-06-05 Okulların yandaş etiketine sahip zavallılar tarafından yönetildiğini söyleyen bütün yöneticileri zan altında bırakan, kendini öğretmen zanneden bu sendika başkanını kınıyorum. Bu zihniyet eğitimin temeline dinamit koyan zihniyettir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziya Selçuk açıkladı: Öğretmen odalarının tasarımı değişiyor!
Ziya Selçuk açıkladı: Öğretmen odalarının tasarımı değişiyor!
LGS'de İtiraz Edilen FEN Sorusu ile İlgili MEB Açıklama Yaptı
LGS'de İtiraz Edilen FEN Sorusu ile İlgili MEB Açıklama Yaptı