İnce’den Çarpıcı LGS İddiası!


İnce’den Çarpıcı LGS İddiası!

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, sosyal medya hesabından haftasonu yapılan LGS sınavı ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yeni sistemi eleştiren İnce, sınav sonuçlarının açıklanma tarihiyle ilgili çarpıcı bir iddiayı ortaya attı.

İnce’den Çarpıcı LGS İddiası!
İnce’den Çarpıcı LGS İddiası!

Haftasonu 1 milyon öğrenci LGS sınavında ter döktü. Liselere Giriş Sınavı sistemini ve sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihin ertelenmesini eleştiren CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, sınav ile ilgili dikkat çeken paylaşımlarda bulundu.

DİKKAT ÇEKEN SINAV SONUCU TARİHİ AÇIKLAMASI

Ucube bir sistemin getirildiğini ifade eden İnce, “Sınavın sonuçlarından ve velilerin tepkisinden korktular, Sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi seçim sonrasına ertelediler” dedi.

İnce’nin tweet’leri:

“Sınavı kaldıracağız dediler, 1.2 milyon çocuğumuzun 1 milyonu sınava girdi. Getirilen sistemin kaldırılan sistemden daha olumsuz sonuçlar doğuracağını daha o günlerde söyledik. Okulları nitelikli/niteliksiz diye ayrıştıran ucube bir sistem getirildi.

Çocuklarımızın ağlayarak çıktığı, velilerinin gözyaşı sildiği sınavı, sınavları çocuklarımız ve velilerimiz hak etmiyor.

Sınavın sonuçlarından ve velilerin tepkisinden korktular, Sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi seçim sonrasına ertelediler.

Allah’ın izni, milletimizin takdiri ile 24 Haziran’da çok şey değişecek. En çok da eğitimde çok şey değişecek. Parasız, nitelikli ve herkesin istediği okul türüne gidebildiği sistemi hep birlikte kuracağız.”

 

İlgili Haberler:


LGS Sorularını Whatsapp Yoluyla Sızdırdığı İddiasıyla 3 Öğretmene Gözaltı


LGS Sonuçlarının Açıklanması Seçim Sonrasına Ertelendi

 


Öğrenciler LGS'de Ters Köşe Oldu

 


2018 LGS Soru ve Cevapları

 


Bir Veliden Yusuf Tekin'e ''Yaktın Bizi'' Mektubu!

 


LGS'de Sözel Güldürdü, Sayısal Ağlattı! Hatice Yılmaz Soruları Değerlendirdi

muharrem ince lgs muharrem ince İnce’den Çarpıcı LGS İddiası! CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce LGS sınavı 2018 lgs

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'yi ayağa kaldıran olayda yeni gelişme
Türkiye'yi ayağa kaldıran olayda yeni gelişme
Atatürk’ün ''Türk, Öğün, Çalış, Güven'' Sözündeki ''Öğün'' Ne Anlama Geliyor?
Atatürk’ün ''Türk, Öğün, Çalış, Güven'' Sözündeki ''Öğün'' Ne Anlama Geliyor?