Çarpıcı LGS İddiası!


Çarpıcı LGS İddiası!

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, sosyal medya hesabından haftasonu yapılan LGS sınavı ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yeni sistemi eleştiren İnce, sınav sonuçlarının açıklanma tarihiyle ilgili çarpıcı bir iddiayı ortaya attı.

Çarpıcı LGS İddiası!
Çarpıcı LGS İddiası!

Haftasonu 1 milyon öğrenci LGS sınavında ter döktü. Liselere Giriş Sınavı sistemini ve sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihin ertelenmesini eleştiren CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, sınav ile ilgili dikkat çeken paylaşımlarda bulundu.

DİKKAT ÇEKEN SINAV SONUCU TARİHİ AÇIKLAMASI

Ucube bir sistemin getirildiğini ifade eden İnce, “Sınavın sonuçlarından ve velilerin tepkisinden korktular, Sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi seçim sonrasına ertelediler” dedi.

İnce’nin tweet’leri:

“Sınavı kaldıracağız dediler, 1.2 milyon çocuğumuzun 1 milyonu sınava girdi. Getirilen sistemin kaldırılan sistemden daha olumsuz sonuçlar doğuracağını daha o günlerde söyledik. Okulları nitelikli/niteliksiz diye ayrıştıran ucube bir sistem getirildi.

Çocuklarımızın ağlayarak çıktığı, velilerinin gözyaşı sildiği sınavı, sınavları çocuklarımız ve velilerimiz hak etmiyor.

Sınavın sonuçlarından ve velilerin tepkisinden korktular, Sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi seçim sonrasına ertelediler.

sözcü

 

muharrem ince lgs muharrem ince İnce’den Çarpıcı LGS İddiası! CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce LGS sınavı 2018 lgs
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Öğretmenlerin Kasım Seminer Programı ve Konuları Belli Oldu
Öğretmenlerin Kasım Seminer Programı ve Konuları Belli Oldu
Öğretmenler 24 Kasım'ı Bir Hafta Kutlayacaklar!
Öğretmenler 24 Kasım'ı Bir Hafta Kutlayacaklar!