Eğitimde Yeni Dijital Trendler


Eğitimde Yeni Dijital Trendler

19 – 20 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Teknoloji ve Eğitim Fuarı yeni trendlerin sunumu açısından dikkat çekti.

Eğitimde Yeni Dijital Trendler
Eğitimde Yeni Dijital Trendler

Günümüzde her alanda olduğu gibi eğitimde de teknolojinin etkisi gittikçe artıyor. Eğitim sektöründe teknoloji ile ilgili en yeni çözüm ve gelişmelerin sergilendiği Teknoloji ve Eğitim Fuarı, 19 – 20 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da düzenlendi. Eğitim sektöründeki yatırımlarını her geçen gün artıran ve akıllı eğitim teknolojileri ürünlerini fuarda sergileyen Samsung, başta, Türk eğitim müfredatıyla uyumlu olarak geliştirdiği, zengin ve dijital bir kütüphane olan SLibrary olmak üzere, eğitim alanındaki pek çok çözümünü fuar kapsamında tanıttı. 
 
Türk eğitim müfredatıyla uyumlu olarak hazırlanan içerikleri sayesinde SLibrary platformu, eğitim ile ilgili tüm ihtiyaçları karşılamayı hedefliyor. İçeriğin toptan olarak satın alınarak tasarruf sağlanması, her okulun kendi içeriğini derleyebilmesi ve öğrencilerine atayabilmesi özellikleri de Android platformuna benzersiz özellikler getiriyor. Öğrencilerin okul kitapları, test dokümanları, romanlar, interaktif içerikler, videolar, uygulamalar ve oyunlar gibi okul derslerine ait tüm içeriklere tabletlerinden ulaşabileceği platform, öğrenciler, öğretmenler ve okul yönetiminin ihtiyaçlarına göre de özelleştirilebiliyor. Oyunlaştırma yanı sıra Duygusal ve Sosyal Öğrenme yaklaşımları merkez alınarak tasarlan SLibrary; fuarda katılımcıların en çok ilgisini çeken uygulamalardan biri oldu.
 
Akıllı sınıf teknolojileri
 
Fuarda, akıllı sınıf teknolojilerine yönelik çözümler de oldukça dikkat çekti. Bu bağlamda ön plana çıkan ve standart kağıt bazlı pano ve flip chartların dijital türevi olan Samsung Flip, öncüllerinden farklı olarak tek bir içeriğin aynı anda birden fazla kullanıcı katkısıyla oluşturulmasına, kolayca paylaşılmasına, notlar konulmasına, taşınmasına, hatta aranmasına izin veriyor. Samsung Flip, taşınabilir tekerlekli standı sayesinde farklı mekanlarda da kullanılabiliyor. Fuarda tanıtılan bir diğer ürün olan Samsung akıllı tahta ise öğretmen ve öğrencilerin sınıf içi etkileşimini artırmayı hedeflerken kullanıcılara daha iyi sunum yapma olanağı da veriyor.

Teknoloji ve Eğitim Fuarı akıllı sınıf sanal gerçeklik samsung 3d


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziya Selçuk açıkladı: Öğretmen odalarının tasarımı değişiyor!
Ziya Selçuk açıkladı: Öğretmen odalarının tasarımı değişiyor!
LGS'de İtiraz Edilen FEN Sorusu ile İlgili MEB Açıklama Yaptı
LGS'de İtiraz Edilen FEN Sorusu ile İlgili MEB Açıklama Yaptı