Veliler, Sürekli Para İsteyen Okul Müdürüne İsyan Etti


Veliler, Sürekli Para İsteyen Okul Müdürüne İsyan Etti

İstanbul Sulgangazi'deki Mehmetçik Ortaokulu velileri, okul yönetiminin öğrencilerden sürekli para istediklerini söyleyerek tepki gösterdi. Okulun önünde bir araya gelen veliler "Ticarethane değil okul, müşteri değil öğrenci" pankartı açtılar ve imza kampanyası düzenlediler. Müdürün şikayeti üzerine okulun önüne güvenlik güçleri gelirken üç veli ve üç öğretmen gözaltına alındı. İstanbul’un Sultangazi ilçesi Yunusemre Mahallesinde bulunan Mehmetçik İlköğretim Okulu yönetiminin öğrencilerden sürekli para istemesi, veriler tarafından protesto edildi. Cumhuriyet'te yer alan habere göre, en son okulun bahçesine yapılan park için öğrencilerden para istenmesine isyan eden veliler, okul önünde imza standı açtı. “Ticaret değil okul, müşteri değil öğrenci” pankartı açarak imza toplayan veliler, “Oyun parkı değil, eğitim istiyoruz” ve “10 TL için çocuklarımın özgürlüğü kısıtlanamaz” dövizleri taşıdı. Müdür yardımcısına seslenen veliler, “İbrahim Demir dışarıya” ve “Müdür istifa” sloganları attı. "10 TL vermeyen öğrenciler oyuncaklara bindirilmemiş" Bir veli “Okul müdürü çocuklarından sürekli para istiyor. Oyuncak alınmış ve 10 TL vermeyen öğrenciler oyuncaklara bindirilmemiş” diyerek tepkisini dile getirdi. Diğer bir veli de “Yeter artık canımıza tak etti. Okul mu ticarethane mi” sözleriyle isyan etti. Başka bir veli ise, “Devlet okullarından sürekli çocuklarımızdan para isteniyor. Ne bir eğitim ne de kültürel anlamda bir katkısı olmayan oyun parkı, gezi istemiyoruz. Ailelerin bu şekilde sömürülmesini istemiyoruz. Burası devlet okulu, buraya çocuğunu gönderen insanların alım gücü belli” diyerek okul yönetimine tepkisini gösterdi.

Veliler, Sürekli Para İsteyen Okul Müdürüne İsyan Etti
Veliler, Sürekli Para İsteyen Okul Müdürüne İsyan Etti

İstanbul Sulgangazi'deki Mehmetçik Ortaokulu velileri, okul yönetiminin öğrencilerden sürekli para istediklerini söyleyerek tepki gösterdi. Okulun önünde bir araya gelen veliler "Ticarethane değil okul, müşteri değil öğrenci" pankartı açtılar ve imza kampanyası düzenlediler.

Müdürün şikayeti üzerine okulun önüne güvenlik güçleri gelirken üç veli ve üç öğretmen gözaltına alındı. 

https://img-s2.onedio.com/id-5aff02fd546d13ff1557a3fd/rev-0/w-635/listing/f-jpg-webp/s-c54312b7cc1c56e6e7143abb38769cf1bb6d3d6f.jpg
 
İstanbul’un Sultangazi ilçesi Yunusemre Mahallesinde bulunan Mehmetçik İlköğretim Okulu yönetiminin öğrencilerden sürekli para istemesi, veriler tarafından protesto edildi.
 
Cumhuriyet'te yer alan habere göre, en son okulun bahçesine yapılan park için öğrencilerden para istenmesine isyan eden veliler, okul önünde imza standı açtı. “Ticaret değil okul, müşteri değil öğrenci” pankartı açarak imza toplayan veliler, “Oyun parkı değil, eğitim istiyoruz” ve “10 TL için çocuklarımın özgürlüğü kısıtlanamaz” dövizleri taşıdı. Müdür yardımcısına seslenen veliler, “İbrahim Demir dışarıya” ve “Müdür istifa” sloganları attı.
 
"10 TL vermeyen öğrenciler oyuncaklara bindirilmemiş"
 
Bir veli “Okul müdürü çocuklarından sürekli para istiyor. Oyuncak alınmış ve 10 TL vermeyen öğrenciler oyuncaklara bindirilmemiş” diyerek tepkisini dile getirdi. Diğer bir veli de “Yeter artık canımıza tak etti. Okul mu ticarethane mi” sözleriyle isyan etti.
 
Başka bir veli ise, “Devlet okullarından sürekli çocuklarımızdan para isteniyor. Ne bir eğitim ne de kültürel anlamda bir katkısı olmayan oyun parkı, gezi istemiyoruz. Ailelerin bu şekilde sömürülmesini istemiyoruz. Burası devlet okulu, buraya çocuğunu gönderen insanların alım gücü belli” diyerek okul yönetimine tepkisini gösterdi.


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yılbaşı tatili kaç gün olacak? 31 Aralık okullar tatil mi?
Yılbaşı tatili kaç gün olacak? 31 Aralık okullar tatil mi?
3600 ek gösterge ile emekli maaşları ve ikramiyeleri ne kadar artacak?
3600 ek gösterge ile emekli maaşları ve ikramiyeleri ne kadar artacak?