İşte Anadolu Eğitim Sendikasının Yeni Başkanı


İşte Anadolu Eğitim Sendikasının Yeni Başkanı

Cansel Güven'in Milletvekili seçimleri adaylığı için görevi bırakması nedeniyle Anadolu Eğitim Sendikası, Merkez Yönetim Kurulu yeni yönetimini belirledi.

İşte Anadolu Eğitim Sendikasının Yeni Başkanı
İşte Anadolu Eğitim Sendikasının Yeni Başkanı

Anadolu Eğitim Sendikası Merkez Yönetim Kurulu 05.05.2018 tarihinde sendika genel merkezinde toplanarak yeni yönetimini belirledi.
 
Genel Başkanlığa seçilen Mehmet Alper ÖĞRETİCİ yaptığı açıklamada; "Sendikaya üye olmanın siyasi partilere üye olmak gibi algılandığı dönemde, SİYASETEN BAĞIMSIZ, tüm eğitim çalışanlarının sorunlarını haykırmak için; bir ağacın kopmuş bir dalı olarak değil, toprağa düşmüş yeni bir fidan olarak kurulmuş olan sendikamız, 13 yıllık geçmişinde birçok başarıya imza atmıştır.
 
Her zaman örgütlü toplumun gerekliliğine inandık. Birlikte olursak sorunlarımızın çözümü o denli kolay olur, dedik. Fişlenmeden, ayrıştırmadan hak nasıl aranır gösterdik.

13 yıllık sendikal mücadele süresince siyaseten bağımsız, ideolojik sendikacılıktan uzak durduk. Eğitim çalışanlarını sendikal ahlak şemsiyesinde birleştirdik.
 
Kurucumuz ve Onursal Başkanımız olan Sayın Cansel GÜVEN' den bu onurlu görevi devralmanın hem gurur verici hem de çok büyük bir sorumluluk olduğunu biliyorum. Teslim aldığımız bu bayrağı yöneticilerimiz, üyelerimiz ve eğitim çalışanlarımız ile birlikte aynı ilke ve sorumlulukla daha ileriye taşıyacağız. Sendikamızı bu günlere getiren kurucularımıza ve onursal başkanımız olan Sayın Cansel GÜVEN' e bugüne kadar yaptığı katkılar ve emekler için kendim ve MYK üyeleri adına teşekkür ediyorum." dedi.
 
Yapılan toplantı sonucunda görev dağılımı aşağıdaki şekilde oy birliği ile belirlenmiştir.

AES’ te Bayrak Değişimi

Genel Başkan: Mehmet Alper ÖĞRETİCİ
Genel Sekreter: Turan TEMEL
Genel Teşkilatlandırma Sekreteri: Mustafa YAMAN
Genel Hukuk ve Toplu Görüşme Sekreteri: Muhammet Ali GEZİCİ
Genel Mali Sekreter: Muzaffer ÖZHAN
Genel Basın Yayın ve Eğitim Sosyal İşler Sekreteri: Asel KAYA

Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Kimdir?

1986 yılında Sivas/Suşehri'nde doğdu, ilk ve ortaokulu aynı ilçede tamamladı. 2001-2004 yılları arasında Tokat Anadolu Öğretmen Lisesi’ni, 2004-2008 yılları arasında ise 19 Mayıs Üniversitesi Amasya Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirmiştir. 2008 yılında ilk görev yeri olarak Sivas-Suşehri-Çakırlı İlköğretim Okulunda SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN olarak göreve başlamıştır. Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, sırasıyla Siirt-Eruh-Dağdöşü Köyü, Ağrı-Patnos-Sütlüpınar, İstanbul-Esenler-Kemer İlkokulu ve Engin Can Güre İlkokulu, Ankara-Altındağ-Karapürçek ilkokulu ve Hüseyin Güllü Ceylan İlkokullarında öğretmen ve idareci olarak görev yapmıştır. Halen Ankara-Altındağ-Hüseyin Güllü Ceylan İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Ağrı-Patnos İlçe Başkanlığı, İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulunmuş olan Mehmet Alper ÖĞRETİCİ; 2015’te yapılan 4.Olağan Genel Kurulumuzdan itibaren Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilmiş ve bu görevi yürütmüştür. 05/05/2018 tarihinde Genel Başkanlık görevine seçilmiştir.Evli ve bir çocuk babasıdır. 

Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Turan TEMEL Mustafa YAMAN Muhammet Ali GEZİCİ Muzaffer ÖZHAN Asel KAYA Anadolu Eğitim Sendikası Cansel Güven AES


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Selçuk’a sorulan 40 soru ve asıl sorulması gereken sorular!
Bakan Selçuk’a sorulan 40 soru ve asıl sorulması gereken sorular!
Bakan Selçuk açıkladı: Okulların tatil programları değişiyor
Bakan Selçuk açıkladı: Okulların tatil programları değişiyor