Erdoğan: Biz TEOG'la okumadık


Erdoğan: Biz TEOG'la okumadık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tamamen sınav kazanmaya odaklanmış bir sistemde arzuladıkları eğitime yer kalmayacağını ifade ederek, ''TEOG meselesini, bundan dolayı 'Kaldıralım.' dedim. Biz TEOG ile okumadık. Bu yükleri şöyle bir kenara bırakalım.'' dedi.

Erdoğan: Biz TEOG'la okumadık
Erdoğan: Biz TEOG'la okumadık

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış töreninde konuştu.
 
Açılışları yapılan okulların ve spor salonlarının hayırlı olması temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eserlerin şehre kazandırılmasını sağlayan Millî Eğitim Bakanlığı, İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
 
“EĞİTİMDE İSTEDİĞİMİZ SEVİYEYE ULAŞAMADIK”
 
Bütün bunlara rağmen eğitim ve kültür konusunda istedikleri seviyeye henüz ulaşılamadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Milletimizin evlatlarına iyi bir eğitim vermek için yaptığı fedakârlığın büyüklüğü karşısında, bulunduğumuz yer, olmamız gereken yer değildir” dedi.
 
Eğitim sisteminden beklentilerinin, çocukları anne ve babalarına hayırlı birer evlat, ülkelerine ve milletlerine hayırlı birer fert olarak yetiştirmesi olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim sisteminin, çocukları bilgiyle donatmanın yanında, onlara bilinç ve duruş aşılamakla da mükellef olduğunun altını çizdi.
 

“SINAV BİR AMAÇ DEĞİL, ARAÇTIR”

Tamamen sınav kazanmaya odaklanmış bir sistemde, arzulanan eğitime yer kalmayacağına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hâlbuki sınav bir amaç değil, araçtır. Çocuklarımıza, öncelikle öğrendikleri bilgiyle kendilerine, ailelerine, ülkelerine, milletlerine, insanlığa nasıl faydalı olabileceklerinin şuurunu aşılamamız gerekiyor” sözlerine yer verdi.

Bu başarıldığında rekabet alanının, sınav kazanma olmaktan çıkarak hikmetle yoğrulmuş bilginin bizatihi kendisi hâline geleceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşte o zaman bu sistem dünya çapında matematikçiler, fizikçiler, hekimler, mühendisler, iktisatçılar, felsefeciler yetiştirmeye başlar” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemde dikkat ve imkânları bu konuya teksif edeceklerini, eğitimin altyapısında gerçekleştirilen devrimi içerikte de hayata geçireceklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Selçuk’a sorulan 40 soru ve asıl sorulması gereken sorular!
Bakan Selçuk’a sorulan 40 soru ve asıl sorulması gereken sorular!
Bakan Selçuk açıkladı: Okulların tatil programları değişiyor
Bakan Selçuk açıkladı: Okulların tatil programları değişiyor