Sabah Gazetesi: Öğretmen maaşı uzmana eşitlendi


Sabah Gazetesi: Öğretmen maaşı uzmana eşitlendi

Hükümet eğitim ve öğretimin niteliğini artırmak için öğretmenlere verdiği desteği artırdı. Ocak 2018'de ilk kez öğretmenlerin maaşı kamudaki uzmanlarla eşitlendi

Sabah Gazetesi: Öğretmen maaşı uzmana eşitlendi
Sabah Gazetesi: Öğretmen maaşı uzmana eşitlendi

Ek ders ücreti hariç uzman öğretmenin maaşı 4 bin TL'yi buldu. Ek derslerle bu rakam 4 bin 500 TL'yi geçiyor. İlk kez bu yıl uzman öğretmenlerin maaşı çocuk yardımıyla 4 bin TL'nin üzerine çıktı. Yeni başlayan bir öğretmenin maaşı ise 3 bin TL'yi geçti. Evli, eşi çalışmayan ve bir çocuklu öğretmenin maaşına da 205 TL ek ücret geliyor.

EK ÜCRET BİN TL'Yİ GEÇİYOR

Ek ders ücreti ve hafta sonu kurslarıyla öğretmen maaşları bin TL'ye kadar artabiliyor. Bu ay evli, çocuklu ve eşi çalışmayan yeni atanan bir öğretmen 3 bin 295 TL maaş aldı. 3 yıllıklar 3 bin 336 TL, 15 yıllıklar ise 3 bin 559 TL oldu. 18 yıllık öğretmen 3 bin 608 TL, 25 yıllık öğretmen ise 3 bin 756 TL maaş alacak. 25 yıllık, 1'inci dereceden ve uzman olmuş bir öğretmenin maaşı ise 3 bin 961 TL olarak hesaplandı.

Asgari geçim indirimi ile öğretmenin eline geçecek maaş 4 bin TL'nin üzerine çıkacak

Sabah

öğretmen maaşları öğretmen maaş


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
eren20     2018-02-27 gören de AKP iktidarında öğretmen uçtu diyecekler.Kamu maaş cetvelinde düz memurdan sonra öğretmen geliyor.ek dersi alan var almayan var.Hemşire,imam bile bu ülkede öğretmenden çok maaş alıyor.
Öğretmen     2018-02-01 desenize öğretmenler köşeyi döndü... yahu yapılan haberler belli öğretmenleri kapsıyor..niye bunu tüm öğretmenlere mal ediyorsunuz. Öğretmenim ek dersim 1000 tl yi falan geçmiyor. Hatta ek ders adaletsizliği yüzünden her ay en az 120 tl daha az kazanıyorum. sabah gazetesinin bu haberi yapma amacını anlayabiliyorum da bir eğitim sitesinin bunu haber yapması gerçekten şaka gibi. siz inanıyor musunuz buna allah aşkına?
mannowar     2018-01-31 Bari siz yapmayın... Allah aşkına bu siteyi takip eden binlerce öğretmen var, birisi çıkıp da ben haberde belirtilen tutarda maaş alıyorum desin, bu mecradan özür dileyip ilk seçimde de sandıkta gereğini yapacağıma namus sözü veriyorum. Yapmayın arkadaşım, ekdersi tam olacakmş ta, hafta sonu kurs verecekmiş de, yok efendim eşi çalışmayacakmış ta.. Hafta sonu kurs harici tüm bu şartları taşıyan ama bu maaşlara yaklaşamayan bir öğretmenim ben... Haber diye okuyoruz, ayıptır ayıp...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Selçuk’a sorulan 40 soru ve asıl sorulması gereken sorular!
Bakan Selçuk’a sorulan 40 soru ve asıl sorulması gereken sorular!
Bakan Selçuk açıkladı: Okulların tatil programları değişiyor
Bakan Selçuk açıkladı: Okulların tatil programları değişiyor