Müdürün ‘Sucuk partisi’ fiyaskoyla sonuçlandı


Müdürün ‘Sucuk partisi’ fiyaskoyla sonuçlandı

Cağaloğlu Anadolu Lisesi müdürünün düzenleyeceğini duyurduğu ve öğrencilerin protestosuna neden olan sucuk partisi bugün okul bahçesinde gerçekleştirildi. Müdür Necati Yener, 1100 öğrenciyi sucuk partisine katılmaya zorladı ama başarılı olamadı.Sucuk partisine sadece 30 öğrenci katıldı.

Müdürün ‘Sucuk partisi’ fiyaskoyla sonuçlandı
Müdürün ‘Sucuk partisi’ fiyaskoyla sonuçlandı

Cağaloğlu Anadolu Lisesi müdürünün düzenlediği ve okulda gerginlik yaratan sucuk partisi bugün düzenlendi. CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Müdür Necati Yener’in bugün okulda düzenlediği sucuk partisinin fiyaskoyla sonuçlandığını belirterek, “Müdür Necati Yener, 1100 öğrenciyi sucuk partisine katılmaya zorladı ama başarılı olamadı. 1100 öğrenci için düzenlenen partiye sadece 30 öğrenci katıldı. Diğerleri ise bahçeye bile inmedi. İşte bu bile, tek başına görevden alma ve istifa için yeterli bir sebeptir. Yener’in artık Cağaloğlu Anadolu Lisesi’ni yönetebilmesi mümkün değildir” dedi.

“SUCUKLARI BİRLİKTE YiYİN”
 
Okul Müdürü Yener’in kızarttırdığı 1100 sucuğun elde kaldığını da belirten Yarkadaş, “Sayın Yener, O sucukları al Ankara’ya götür. Bakan Yılmaz’la birlikte yiyin” dedi.

Devletin parasının bu şekilde çarçur edildiğini vurgulayan Yarkadaş, Bakan İsmet Yılmaz’ın sessiz kalmasına da tepki gösterdi. Yarkadaş şöyle konuştu:
Sayın Bakan, bu okulu hangi cemaat ya da tarikata teslim ettiniz de olan bitene boyun eğmek zorunda kaldınız? Öğrencilerine ‘Şerefsizler, soytarılar, buranın Allah’ı benim. Yönetmelik falan tanımam’ diyebilen bir müdür o koltukta nasıl oturabiliyor? Neden sessiz kalıyorsunuz? Sessiz kalarak suç ortağı oluyorsunuz. Siz, ‘Okullar olmasa maarifi ne güzel yönetirdik’ anlayışının temsilcisisiniz. Şimdi müdürünüzü de Ankara’ya çağırın ve sucukları birlikte yeyin. Masraflar nasıl olsa devletten çıkıyor.”

FOTOĞRAFLARI DA GÖSTERDİ
 
Yarkadaş açıklamasında sucukların kızartılması ve tezgahların boş kaldığına ilişkin fotoğrafları da gösterdi. CHP’li vekil, “İşte bu fiyaskodur. Partiye sadede otuz öğrenci katılmış” diye konuştu.
 
Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Necati Yener’in öğrencilere uyguladığı baskı ve zulmün doruğa ulaştığını belirten Yarkadaş, “Bakan Yılmaz bu uygulamalara sessiz kalarak müdürün suç ortağı oluyor” dedi.

 

sucuk partisi Cağaloğlu Anadolu Lisesi Necati Yener


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: 3600 ek göstergede 4 meslek için tek paket hazır
Son dakika: 3600 ek göstergede 4 meslek için tek paket hazır
Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri Arttı
Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri Arttı