Doğal Dişlerle Uyumlu Başarılı İmplant Tedavisi ve Fiyatları


Doğal Dişlerle Uyumlu Başarılı İmplant Tedavisi ve Fiyatları

Doğal Dişlerle Uyumlu Başarılı İmplant Tedavisi ve Fiyatları

Doğal Dişlerle Uyumlu Başarılı İmplant Tedavisi ve Fiyatları
Doğal Dişlerle Uyumlu Başarılı İmplant Tedavisi ve Fiyatları

Herhangi bir nedene bağlı olarak kaybedilen dişler, implant tedavisi ile fonksiyonel ve estetik açıdan yeniden kullanıma kazandırılır. Çene kemiğine yerleştirilen ve insan sağlığıyla uyumlu malzemelerden hazırlanan yapay kök, implant diş tedavisi ilk aşaması olarak adlandırılır. Kullanım açısından köprü, kaplama veya protezlerle karşılaştırıldığında implant tedavisi en doğru seçenek olarak gösterilebilir.

İmplant Tedavisi ve Fiyatları Hakkında Genel Bilgi

Diş eksikliği yaşayan kişilerin tek sorunu estetik değildir. Fonksiyonel olarak yaşanan sorunlar kısa zaman içinde ciddi sağlık sorunlarının da oluşmasına neden olabilir. Etkili bir çiğnemenin yapılamaması, ağız kapanışının doğal dengesinin bozulması ve çene ekleminde oluşacak hasarlar, estetik sorunlarla birleştiği zaman işin içinden çıkılamaz bir durum söz konusu olur. İmplant diş tedavisi ağız sağlığı için en etkili yöntemdir. Diş çekiminden hemen sonra başlayacak olan uygulama sayesinde çene kemiğinde yaşanması muhtemel erimelerin de önüne geçilebilir. Hareketli protezler kullanım açısından son derece zor olmakla birlikte konfor açısından da oldukça yetersizdir. Total protez kullanımının zorlaştığı durumlarda akla gelen en doğru ve başarılı uygulama implant tedavisidir.

Ücretsiz olarak yapılacak muayenelerden sonra kişiye özel implant fiyatları gerçekçi bir şekilde hesaplanabilir. Doğal dişlerle aynı konfora sahip olan yeni dişler, kaybolmaya yüz tutan yaşam kalitesinin yeniden yükselmesini ve istenen seviyelere gelmesini sağlar. Çene için ihtiyaç duyulan diş sayısına göre implant fiyatları değişiklik gösterebilir.

Genel sağlık durumu iyi olan kişiler, çene kemiği implantı destekleyecek yeterlilikte olanlar ve ağız bakımına gereken önemi gösterenler bu tedavi için uygundur. Kemik kaybının fazla olduğu kişilerde ileri teknikler uygulanarak ilk olarak uygun alt yapı sağlanır ve tedavi daha sonra gerçekleştirilir. Bu durum implant tedavi fiyatları üzerinde belirleyici rol oynar. Baş ve boyun bölgesine radyoterapi uygulanmış kişiler, kemik gelişimi tamamlanmamış çocuklar, diyabet ve yüksek tansiyon gibi sağlık sorunları olanlar implant tedavisi için uygun değildir.

Titanyum Malzemeden Hazırlanan Yeni Kökün Kullanımı

Üst yapı için hazırlanan kök olarak düşünülmesi gereken implant diş tedavisi hastaların diş eksikliğinin ortadan kalkması ve bu nedenle yaşadıkları zorlukların giderilmesi için kullanılır. Aslında yapay bir diş olan implant kökü çene kemiğine başarılı bir şekilde yerleştirildikten sonra doğal diş görevini görür. Diş hekimleri tarafından yaygın bir kullanım alanına sahip olan implant;

 - Tek diş eksiklerinden

 - Ağzında hiç dişi olmayan hastalara kadar geniş bir yelpazede uygulanabilir.

İnsan vücudunun temel taşı ve sağlıklı bir yaşamın vazgeçilmezi olan diş sağlığının korunması ve kayıpların yenilenmesi yüzdeki doğal görünüm için de ihmal edilmemesi gereken bir zorunluluktur. Başarı oranı son derece yüksek olan implant diş tedavisi komşu dişlere hiçbir şekilde müdahale edilmeden gerçekleştirilir.

Sadece dişlerle değil aynı zamanda diş eti ve kemikle de ilgili olan implant tedavisinin uzun ömürlü olabilmesi için ağız bakımının düzenli bir şekilde yapılması ve rutin kontrollerin ihmal edilmemesi gerekir. İmplant fiyatları doktor deneyimi, kullanılan malzeme tercihi ve diş sayısına göre değişiklik gösterir. İmplantın vücut tarafından reddedilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Titanyum ve alaşımlarından üretilen implant fiyatları ağız ve çenenin ihtiyaçları belirlendikten sonra kişiye özel olarak belirlenebilir.

implant diş tedavisi implant fiyatları implant implant tedavisi


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Yeni Sınav Görevi
Öğretmenlere Yeni Sınav Görevi
24 Kasım Müjdesi?
24 Kasım Müjdesi?