O öğretmen hakkında soruşturma başladı


O öğretmen hakkında soruşturma başladı

İsim yasaklayan, çocukların kafalarını gerici hurafelerle doldurup psikolojik sorunlar yaşamalarına neden olan ilkokul dördüncü sınıf öğretmeni hakkında soruşturma başlatıldı.

O öğretmen hakkında soruşturma başladı
O öğretmen hakkında soruşturma başladı

İstanbul Beykent Adem Çelik İlköğretim Okulu'nda yaşanan “isim yasaklama” skandalının ardından, yasağı koyan ögretmen hakkında soruşturma başlatıldı.

İddialara göre, 4'üncü sınıf ögretmeni H.P, “İrem” isimli öğrencinin adını “sahte cennet” anlamına geldiği için yasaklamış, öğrencilere sınıfta bu ismi kullanmamalarını söylemişti.

Velilere göre, H.P sınıf öğretmenliğini üstlendiği öğrencilere “Köpek olan eve melekler giremez”, “Bebeklerin ismini babaanne koyar başkası koyarsa günaha girer”, “Hasta olup okula gelmezseniz beyniniz küçülür” gibi sözler söyleyerek öğrencilerin psikolojisinin bozulmasına neden oluyordu. Bu skandallara neden olan öğretmen H.P hakkındaysa olaylar sosyal medyaya yansıyana dek hiç bir yaptırım uygulanmamıştı.

SORUŞTURMA BAŞLADI, OKULU DEĞİŞECEK

Olaya dair son gelişmelere ulaşan soL Haber’in görüştüğü yetkililer, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Kaymakamlık’ın olay hakkında devreye girdigini, H.P hakkında soruşturma başlatıldığını ifade etti.
Yetkililerin verdigi bilgiye göre, soruşturma halen devam ediyor ve büyük ihtimalle sonuçlandığında H.P’nin görev aldığı okul değiştirilecek. Sorun yaşayan öğrencilerse okul yönetimi tarafından başka sınıflara alınarak eğitim hayatlarına devam edecek.

Yetkililer, olayı toparlamaya çalıştıklarını, öğretmenin cezasını çekmesi gerektiğini ve öğrenciler arasında ayrılık yaratılmaması gerektiğini belirtti.

Kaynak: http://haber.sol.org.tr


İlgili Haber:

http://www.guncelegitim.com/files/uploads/news/thumb/ogretmen-ogrencinin--c5571336e718a8d35df4.jpg

Öğretmen, öğrencinin adını günah diye yasaklayınca!..


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Yeni Sınav Görevi
Öğretmenlere Yeni Sınav Görevi
24 Kasım Müjdesi?
24 Kasım Müjdesi?