MEB'e ''Sınıf Mevcutları Artıyor'' Uyarısı


MEB'e ''Sınıf Mevcutları Artıyor'' Uyarısı

Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, 2019 yılında tümüyle geçilmesi planlanan tekli eğitimin muhtemel olumsuz sonuçları konusunda MEB'i uyardı.

MEB'e ''Sınıf Mevcutları Artıyor'' Uyarısı
MEB'e ''Sınıf Mevcutları Artıyor'' Uyarısı

Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK MEB'i norm fazlası atamaları ve tekli eğitim konusunda uyardı.
 
KONCUK sosyal medyadan yaptığı açıklamada; 
 
"2019 yılına kadar ikili eğitim kalkacak tüm ülkede tekli eğitime geçilecek." Bu Hükümetin 2019 hedefi.Karşı mıyız? Tabi ki, HAYIR, ancak alt yapı ne alemde diye de sormadan geçemiyorum.
 
Hükümetin tekli eğitime geçme hedefi var diye, bazı okullarımızda alt yapı dikkate almadan şeklen tekli eğitime geçildiği, sınıf mevcutları artarken, bir kısım öğretmenlerin norm fazlası olduğu da bir gerçektir.
 
Benzeri acele sebebiyle 4+4+4 sistemine geçildiğinde de uyarılarımız dikkate alınmamış ve sınıf öğretmenlerinin %20'si norm fazlası olmuş, zorlama alan değişikliği yapılarak fazlalık değerlendirilmeye çalışılmıştı.
 
O gün yapılan zorlama alan değişikliği bir çok öğretmen bugün hala bir büyük problemdir. Yeni alanında hepsi değilse de mutsuz olan pek çok öğretmenin varlığı bugünün gerçeğidir.
 
Hesapsız kitapsız yapılan değişiklikler uzun zaman çözülemeyen ciddi problemler yaşanmasına sebep olmaktadır. Şuan alt yapıya dikkat edilmeden yapılan acele tekli eğitime geçiş gibi.
 
Şayet MEB tekli eğitime geçiş konusunda keyfi uygulamalara seyirci kalırsa, norm kadro dışına atılmış, mutsuz öğretmen profilini hep birlikte seyretmeye devam ederiz. Çözüm ne olacak? Hiç düşündünüz mü? diye sordu

tam gün eğitime geçiş Sınıf Mevcutları Artıyor ismail koncuk Türk Eğitim Sen


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Yeni Sınav Görevi
Öğretmenlere Yeni Sınav Görevi
24 Kasım Müjdesi?
24 Kasım Müjdesi?