Yurttaki panik maksadını aşan şaka çıktı


Yurttaki panik maksadını aşan şaka çıktı

Karaman’da kız öğrenci yurdunda yaşanan olayların ardından soruşturma devam ederken, maksadını aşan şaka olarak değerlendirilen olayı ilk olarak üç öğrencinin başlattığı iddia edildi.

Yurttaki panik maksadını aşan şaka çıktı
Yurttaki panik maksadını aşan şaka çıktı

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü Karaman İl Müdürlüğüne bağlı Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdu'nda yaşanan olayla ilgili görevlendirilen müfettişlerin çalışmaları sürüyor. Polis ekiplerinin de olayın aydınlığa kavuşturulması için başlattığı soruşturma devam ediyor.

ŞAKA YAPAN ÖĞRENCİLERDE KORKMUŞ

Yurdun güvenlik görevlileri ile burada kalan çok sayıda kız öğrencinin ifadesine başvuran polis ekipleri, olayın 3 kız öğrencinin birkaç hafta önce arkadaşlarını korkutmak için yaptığı şakayla başladığını tespit etti.

Makyaj malzemeleriyle yüzlerini boyayan bu 3 kızın, "yurttaki arkadaşlarını korkutmak için birkaç kez şaka yaptıklarını ancak yurt genelinde endişenin yayılması üzerine bundan vazgeçtiklerini" söylediği öğrenildi. Şaka yapmayı bıraktıktan sonra kendileri de korkmaya başladığını ileri süren 3 öğrencinin oda kapasına masa koyup uyumaya çalıştıklarını iddia ettikleri belirtildi. İfadesinin ardından serbest bırakılan 3 öğrencinin, sadece yüzlerini boyayıp şaka yaptıklarını odaları bırakılan notları ve işaretleri kendileri yapmadıklarını ileri sürdükleri dile getirilidi. Polis,  diğer öğrencilerin kimliğini belirlemek için çalışmasını sürdüyor. Yurttaki kızların panik anı ise bir öğrencinin cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

YAŞANAN PANİK KAMERADA

Öte yandan, yurtta durumun normale dönmeye başladığı belirtildi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, olayla ilgili yapılan ön incelemede, yurt binasına dışarıdan yabancı bir kişinin girişinin olmadığının belirlendiği, yaşananların, öğrencilerin maksadını aşan bir girişiminden kaynaklandığı ve konunun incelenmesi için müfettiş görevlendirildiği bildirilmişti.Konuyla ilgili Karaman Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise yurttaki öğrenciler arasında huzursuzluk ve paniğine sebep olan olayla ilgili somut ve anlaşılır bulgulara rastlanılmadığı belirtilerek, "Saat 04.30 civarında panikle yurttan dışarıya çıkan 100-150 civarındaki öğrenciden 8'i rahatsızlanarak hastaneye intikal ettirilmiş, tedavileri sonucu tekrar yurda dönmüş ve tüm öğrenciler yurda giriş yapmışlardır. Öğrencilerin panik ve korkusuna neden olan psikolojik ortamın sebebine yönelik araştırmalar ve idari tahkikat devam etmekte olup, öğrencilerin güvenli bir şekilde yurtta barınabilmeleri için ilave her türlü tedbir, İl Emniyet Müdürlüğü ve Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğünce alınmıştır" ifadelerine yer verilmişti. Milliyet

Yurttaki panik şaka Kredi ve Yurtlar Kurumu Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdu Karaman


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Kasım Dilencisi Öğretmenler!
24 Kasım Dilencisi Öğretmenler!
Ziya Selçuk, 2019 Yılı İçin Öngördüğü Değişiklikleri Açıkladı
Ziya Selçuk, 2019 Yılı İçin Öngördüğü Değişiklikleri Açıkladı