Vali: ''Öğretmenine Kötü Davranan Müdür İle Çalışmam''


Vali: ''Öğretmenine Kötü Davranan Müdür İle Çalışmam''

Vali Yavuz, okul müdürlerine bazı önerilerde bulunarak, ''Öğretmenlerinize kaba davranmayın. Öğretmenine kötü davranan bir okul müdürü ile ben çalışmam'' dedi.

Vali: ''Öğretmenine Kötü Davranan Müdür İle Çalışmam''
Vali: ''Öğretmenine Kötü Davranan Müdür İle Çalışmam''
Ordu Valisi Seddar Yavuz, Kabadüz İlçesi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyaret kapsamında İlçe müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul müdürleri, öğretmen ve muhtarlarla toplantı düzenleyen Vali Yavuz, okul müdürlerine tavsiyelerde bulundu. Okul müdürlerinin öğretmenlerin sorunlarıyla ilgilenip velilerle sık bir araya gelmesini isteyen Vali Seddar Yavuz, şöyle dedi:
 
"ÖĞRETMENİNE KÖTÜ DAVRANAN OKUL MÜDÜRÜ İLE ÇALIŞMAM"
 
"Öğretmenlerinize kaba davranmayın. Öğretmenine kötü davranan bir okul müdürü ile ben çalışmam. Öğretmenlerinize iyi davranacak, motive edecek, sorunlarıyla ilgileneceksiniz. Maalesef gördüğüm en büyük sorunlarından bir tanesi, yukarı çıkan aşağıyı eziyor. Öğretmen sınıfa morali yüksek girecek. Öğretmen arkadaşlarımız da görev ve sorumluluklarını bilecek ve kendini geliştirecek. Benim öğretmenim, benim il müdürüm seviyesindedir. Öğretmen arkadaşlarımıza lütfen hürmet gösterin. Bunu kaymakamımız da takip etsin. Öğretmen arkadaşlarımızın moralleri yüksek olsun ve çocuklarımızın yetişmesine konsantre bir şekilde hizmet etme noktasında gayret gösterilsin."
 
Ordu'da ekonomik durumu iyi olmayan, mağdur öğrencilerin de tespit edilip tüm gereksinimlerinin karşılanması için çalışma yapılacağını da vurgulayan Vali Seddar Yavuz, şöyle dedi:
 
"Bizim beşeri sermayemiz; çocuklarımız. Kime emanet ediyoruz bu çocukları? Size. Peki, veli verilen eğitimden memnun mu? Mutlu mu? Bunu sorgulamamız gerekir. Daha çok gayret sarf etmeliyiz. Yardıma muhtaç olan çocukların her türlü ihtiyaçları karşılanıyor. Bu konuda bir kez daha hatırlatayım ki, öğretmen arkadaşlarımız, okul müdürlerimiz, muhtarlarımız, bu konuya duyarlılık gösterecek ve hiçbir şekilde bir çocuğumuz mağdur edilmeyecek. Ordu il sınırlarında bütün çocukların ihtiyaçları karşılanacak. Ekonomik durumu yetersiz olan bütün çocuklara elimiz dokunacak, her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağız."
 
İlgili Haber: Vasıfsız Okul Müdürleri Mobbing Uyguluyor
                     Mobbing uygulayan okul müdürü tazminatı cebinden ödeyecek!
Ordu Valisi Seddar Yavuz Seddar Yavuz 'Öğretmenine Kötü Davranan Müdür Kabadüz İlçesi


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
hakkı     2017-10-23 müdürler ders programlarında öğretmenlere mobbing uyguluyorlar. gördüğüm bir çok okulda durum aynı , öğretmenin sabah ilk 2 dersi dolu ve son dersi dolu kalan 4 ders ve öğlen arası okulda boş oturuyor. açıklama da performans bahane ediliyor. 3 dersin performansı 4 saat boş oturunca daha mı iyi olacak. böyle yaparak tam tersi oluyor. bunun tek açıklaması ego tatminidir ve okulların çoğunda ders programı eziyeti kasıtlı uygulanmaktadır. inanmıyorsanız anket yapın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Kasım Dilencisi Öğretmenler!
24 Kasım Dilencisi Öğretmenler!
Ziya Selçuk, 2019 Yılı İçin Öngördüğü Değişiklikleri Açıkladı
Ziya Selçuk, 2019 Yılı İçin Öngördüğü Değişiklikleri Açıkladı