'D' harfi için dayak atan öğretmene gözaltı


'D' harfi için dayak atan öğretmene gözaltı

Sınıfta öğrencisini darbettiği iddia edilen öğretmen gözaltına alındı

'D' harfi için dayak atan öğretmene gözaltı
'D' harfi için dayak atan öğretmene gözaltı
Adana'da öğrencisini sınıfta darbettiği öne sürülen ilkokul öğretmeni gözaltına alındı.
 
Alınan bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi Şakirpaşa İlkokulunda birinci sınıf öğretmeni H.A'nın, tahtada çalıştırma yaptırırken "d" harfini yazmakta zorlanan 7 yaşındaki öğrenciye bağırdığı, ittiği ve öğrencinin ensesine tokat attığına dair çekilen görüntülerin bazı basın organlarında yer alması üzerine savcılıkça soruşturma başlatıldı.
 
Milli Eğitim Müdürlüğünce açığa alınan şüpheli öğretmen H.A, "çocuğa karşı kasten yaralama" suçundan polis ekiplerince gözaltına alındı.
 
Öğretmenin emniyetteki sorgusunun sürdüğü öğrenildi.
 

BABASI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

Adana'nın Şakirpaşa İlkokulu'nda 'D' harfini yazamadığı için öğretmeni tarafından dövülen 7 yaşındaki Salih G.'nin babası Mehmet G.'nin tepkisi dinmiyor.

Karakola gidip öğretmen hakkında şikayetçi olan berber Mehmet G., ayrıca Cumhuriyet Savcılığı'na da suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Merkez İlçesi Şakirpaşa İlkokulu'nda bir sınıf öğretmeni, tahtaya kaldırdığı öğrencisi Salih G.'den 'D' harfini yazmasını istedi. Öğretmen Hacı A., minik öğrenciye 'D' harfini gösterdi, ancak öğrenci, bu harfi yazmakta zorlandı.
Yaklaşık 2 dakika boyunca öğrencisine 'D' harfini yazdırmaya çalışan öğretmen, önce öğrencinin sırtına birkaç kez eliyle vurdu. Ardından öğrencinin elini tutarak, harfi yazdırdı. Buna rağmen harfi yazamayan Salih'in başına vuran öğretmen, kazağından tutup, savurduğu öğrenciyi sırasına gönderdi.

Bunlar yaşanırken, o sırada sınıfta bulunduğu ileri sürülen başka bir öğretmen dayak anlarını cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Sosyal medyaya paylaşılan görüntüler üzerine Adana Milli Eğitim Müdürlüğü, idari soruşturma başlattı. Öğretmen Hacı A., açığa alındı.

PSİKOLOJİSİ BOZULDU

Olayın ortaya çıkmasının ardından, karakola giden erkek berberi olan baba Mehmet G. öğretmen hakkında şikayetçi oldu. Ayrıca Cumhuriyet Savcılığı'na da suç duyurusunda bulunacağını belirten Mehmet G., ilkokula yeni başlayan çocuğu bu şekilde davranılmasının kabul edilir bir durum olmadığını söyledi.

Mehmet G, "Para bulmak için gece gündüz çalışıyorum. Çocuklarım okusun devletine faydalı olsun. Öğretmenden maddi manevi şikayetçiyim. Çocuğum okula bile gitmek istemiyor. Psikolojisi bozuldu" dedi. Anne Hamdiye G., ise "Görüntüleri izleyince psikolojim bozuldu, zaten kendisi birkaç gündür hasta. Biz kıyamıyoruz, bizim evladımıza vuruyor" diye konuştu.

AA

'D' harfi dayak gözaltı Adana Seyhan Şakirpaşa İlkokulu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018 Yılı İl İçi İhtiyaç Listesini Açıklayan İller
2018 Yılı İl İçi İhtiyaç Listesini Açıklayan İller
Dersi Dinlemeyen Öğrenciyi Yüz Tanıma Sistemi Tespit Edecek
Dersi Dinlemeyen Öğrenciyi Yüz Tanıma Sistemi Tespit Edecek