Böyle bir müdürle kim çalışmak istemez


Böyle bir müdürle kim çalışmak istemez

Göreve başladığından bu yana ziyaret edilmedik okul bırakmayan, öğretmenlerle tek tek ilgilenip her yaştan öğrencinin arkadaşı olan, ziyaret ettiği okullarda, öğretmenlerin, öğrencilerin, yöneticilerin sorunlarını bir bir dinleyip çözülmesi için var gücünü kullanan ve büyük çoğunluğunu çözen bu kişi tam da birlikte çalışmak isteyeceğiniz müdür aslında...

Böyle bir müdürle kim çalışmak istemez
Böyle bir müdürle kim çalışmak istemez

Türkiye'nin kadrolu en genç İl Milli Eğitim Müdüründen bahsediyoruz. Kırklareli Milli Eğitim Müdürü Murat AŞIM. Nasıl bir enerjisi varsa, göreve başladığı günden bu yana gezilmedik okul bırakmadı. Ziyaret ettiği okullarda, öğretmenlerin, öğrencilerin, yöneticilerin sorunlarını bir bir dinleyip çözülmesi için var gücünü kullanan ve büyük çoğunluğunu çözen kişi. Dikkat çekici özelliklerinden birisi de öğretmenlerine verdiği destek, bilgi ve birikimi ve tabiki yöneticiliğinin gücünü olumlu yönde kullanıyor olması.

Bir bakıyorsunuz öğrenciyle arkadaş olmuş, bir bakıyorsunuz anında sorunu çözmüş. İşin özü ne varsa gençlerde var dedirtecek uygulamalarıyla göz dolduran, geleceği parlak bir yönetici. 

"İllimiz dahilindeki okulları sürekli ziyaret ettiğini mevcut durumlarını görmek ve gelişmeleri yerinde tespit etmekle birlikte, başarıyı arttırmak için okulları yakından takip ettiğini kaydeden İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM “Eğitimde aksayan yönleri gidermek bizim öncelikli işimizdir.Yaptığımız ziyaretlerle yönetici ve öğretmen arkadaşlarımızla görüşüp sorunları hakkında bilgiler aldık. Okulları dolaşıp eksiklikleri yerinde görmeye çalışarak fikir alışverişinde bulunuyoruz. Gelişimden ve değişimden haberdar olursak, çocuklarımızı geleceğe daha hazır vaziyette yetiştirmiş oluruz. İmkanlar dahilinde tüm sorunları çözmeye çalışacağız." Dedi. Müdürümüz İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımızın ihtiyaçları noktasında her zaman destekçi olacaklarını ve sorunlara çözüm odaklı yaklaşacaklarını belirtti "

Eğitimdeki en büyük rolün öğretmenlerde olduğunu aktaran Müdürümüz Murat AŞIM; "Öğrencilere çocuklarınızı eğittiğiniz gibi eğitim verirseniz, sizlerin çocukları da öğretmenlerinden aynı şekilde eğitim alacaktır.. Şunu unutmayınız ki tüm imkanlarımızla siz değerli eğitimcilerin yanındayız. Kapımız sizlere her zaman açık. Eğitim-öğretim dönemi başında ilimizdeki okullarımızın bakım ve onarım çalışmalarını yaptık. Yıl içinde de sıkıntı yaşayan okullarımızın sorunlarını çözüyoruz. Amacımız öğrencilerimize daha kaliteli eğitim ortamı sunmak ve eğitim kalitesini artırmaktır, Ülkemizin geleceği ve kalkınması için eğitimde mutlaka başarıya ulaşmamız gerekiyor." dedi.

Derslere de iştirak eden ve öğrencilerle de bir süre sohbet eden müdürümüz  öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Müdürümüz Murat AŞIM “Gelişmiş ülkelerde insanların kitap okuma oranı çok yüksek, bu nedenle sizde bol bol kitap okuyun, derslerinize çok çalışarak hedefinize ulaşabilirsiniz.” Dedi.

 

Okul müdürlerinden  yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan müdürümüz, okulların sınıflarını da gezerek, derslere iştirak edip öğrencilerle sohbet etti.“Öğrencilerimizi iyi şekilde yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak bizim tek arzumuz” diyen müdürümüz ziyaretler esnasında yaptığı açıklamada, “Geleceğimize yön verecek çocuklarımızın; bilgili, saygılı,kültürlü, vatanını ve milletini seven bireyler olarak yetiştirilmelerine önem veriyoruz, çocuklarımızın her alanda gelişmesi ve donanımlı bir hale gelmesi bizim için çok önemlidir". dedi.

KamuGundemi.com

 

Murat AŞIM Kırklareli kamu gündemi müdür İl Milli Eğitim Müdürü


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2019 Yılında kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin alacağı maaş ve ek ders ücreti
2019 Yılında kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin alacağı maaş ve ek ders ücreti
2018 Öğretmenler Günü Kampanyaları ve İndirimleri
2018 Öğretmenler Günü Kampanyaları ve İndirimleri