FETÖ Okulundaki Gizli Hat Bakın Nereye Bağlıymış


FETÖ Okulundaki Gizli Hat Bakın Nereye Bağlıymış

FETÖ’nün eğitim ihaneti için üs olarak kullandığı Ankara’daki üssü ’nde yapılan incelemede polis, özel bir odadaki bilgisayara bağlı hattı takip edince hattın ucunun ÖSYM’de sınav sorularının hazırlandığı odaya ulaştığını belirledi.

FETÖ Okulundaki Gizli Hat Bakın Nereye Bağlıymış
FETÖ Okulundaki Gizli Hat Bakın Nereye Bağlıymış
FETÖ’nün eğitim ihaneti için üs olarak kullandığı Ankara’daki Turgut Özal Üniversitesi’nde polisin yaptığı detaylı araştırmada alçakların milyonlarca öğrencinin emeğini nasıl çaldığı ortaya çıktı.
 
Ankara Etlik’teki Turgut Özal Üniversitesi’nde yapılan incelemede özel bir oda ve buradaki bilgisayarlara gelen bir hattın olduğunu fark eden polis, bilişim uzmanlarına hattı inceletti.
 
 Hattın ucunun nereye vardığını araştıran polis günlerce süren uğraşlar sonunda 12 kilometre ötede bulunan ÖSYM Başkanlığı’na ulaştı.
 
Yapılan incelemede hattın ucunun ÖSYM’de sınav sorularının hazırlandığı odaya ulaştığı belirlendi.
 
Soruşturma kapsamında FETÖ’nün bu hat sayesinde yıllarca ÖSYM’nin düzenlediği sınavların sorularını günler öncesinden hat üzerinden Turgut Özal Üniversitesi’ndeki bilgisayarlara aktardığı saptandı.
 
MİLYONLARIN EMEKLERİ BÖYLE ÇALINMIŞ!
 
Örgütün soruları üniversitede oluşturduğu ekip aracılığıyla sınava girecek örgüt üyelerine ulaştırdığı saptandı. Böylece milyonlarca öğrencinin ve ailelerinin yıllarca emek harcayarak hazırlandığı sınavlarda hakları yenmiş. Örgüt üyeleri hak etmedikleri halde yüksek puanlarla en gözde üniversitelere yerleşmiş.
 
40 PERSONEL DE İHANET ZİNCİRİNİN HALKASI
 
Geçtiğimiz temmuz ayında üniversiteye yönelik yapılan operasyonda 40 personel hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı. Operasyon sonrası üniversite kapatılmış ve akademisyen ile personelin tamamı ihraç edilmişti. Yapılan soruşturmada personelin büyük çoğunluğunun , kullanıcısı olduğu belirlenmiş ve bu kişiyle ile ilgili adli işlem yapılmıştı. Akşam
fetö okul Turgut Özal Üniversitesi ÖSYM sınav ByLock kpss


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Yeni Sınav Görevi
Öğretmenlere Yeni Sınav Görevi
24 Kasım Müjdesi?
24 Kasım Müjdesi?