Okul yolunda taciz kabusu !


Okul yolunda taciz kabusu !

Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Balcalı Kampusu'nun dışında. Hukuk öğrencileri fakültelerine ancak ring seferiyle gidebiliyor. Ancak ring seferi çok fazla fakülte dolaştığı için kalabalık oluyor ve yetersiz kalıyor. Ringi kaçıran öğrenci yürümek zorunda. Üstelik asfalt yol yok. Yolda ise kız öğrenciler tacize uğruyor.

Okul yolunda taciz kabusu !
Okul yolunda taciz kabusu !
Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri #yoltacizisonbulsun etiketiyle sosyal medyada kampanya başlattı. Öğrenciler "Yolun yapılması için yeni bir Özgecan vakasının yaşanması mı bekleniyor" diyor. 
 
PATİKA YOLDAN GİDİYORLAR
 
Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi kampusun dışında. Kampusun girişinden fakülteye her yarım saatte bir ring seferi yapılıyor. Ring güzergahında Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, İletişim Fakültesi, Merkez Laboratuvar, Kongre Merkezi, Hukuk Fakültesi, Otomotiv Mühendisliği ve erkek öğrenci yurdu var. Ring servisleri bu kadar çok öğrenci için yeterli olmuyor. Fakülteye giden yol asfalt değil, patika. Ringi kaçıran öğrenciler bu yolu yürümek zorunda. Şehre ulaşan toplu taşıma araçları ise fakültenin 2 kilometre uzağından geçiyor.
 
 
OKUL YOLUNDA TACİZ!
 
Fakültenin yemekhanesi de yok. Rektörlük fakültenin epey uzağında bulunan kongre merkezine yemek getirtiyor. Öğrenciler de öğle yemeklerini burada yiyor. Ancak mesafe uzak ve öğrenciler tarlaların arasından yürüyerek yemekhaneye ulaşıyor.
 
Öğrenciler bu yolun 3 yıldır rektörlük tarafından "Yeterli para yok" denilerek yapılmadığını iddia ediyor. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'den yardım isteyen öğrenciler, "Her gün bu yolu korkarak, başımıza bir şey gelecek diye yürüyoruz. Yeter artık, ille birimizin ölmesi mi gerekiyor?" diye isyan ediyor. 
Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi kız öğrenci taciz


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müdür okulda kral dairesi yaptırmış!
Müdür okulda kral dairesi yaptırmış!
İlkokul ve Ortaokul Haftalık Ders Çizelgesi Değişti
İlkokul ve Ortaokul Haftalık Ders Çizelgesi Değişti