Kış saatine geçilecek mi? MEB açıkladı


Kış saatine geçilecek mi? MEB açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin gün aydınlanmadan yola çıkmasının engellenmesi için bir genelge yayınladı. Genelgede "2017/2018 eğitim-öğretim yılında kış saati uygulamasına geçilemeyeceğinin göz önünde bulundurulması..." ifadeleri yer aldı.

Kış saatine geçilecek mi? MEB açıkladı
Kış saatine geçilecek mi? MEB açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 8 Eylül tarihinde, yeni öğretim yılında okul servislerini ilgilendiren bir genelge yayınladığı ortaya çıktı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz adına Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu imzasıyla yayınlanan genelgenin 4. maddesinde, '2017/2018 eğitim-öğretim yılında kış saati uygulamasına geçilemeyeceğinin göz önünde bulundurulması' istendi.
Bundan dolayı, "Taşımalı sistem ve özel öğrenci servisiyle taşınan öğrencilerin gün aydınlanmadan yola çıkmalarına müsaade edilmemesi" talimatı verildi.

Hürriyet'ten Gamze Kolcu'nun haberine göre tüm valiliklere gönderilen genelgede her ilin kendi iklim ve coğrafi koşullarının dikkate alınması ve ilk ders başlama saatinin gün ışığından daha fazla yararlanılmasını temin edecek şekilde belirlenmesi istendi. Okula giriş ve servis saatlerinin valilikler tarafından belirlenmesi gerektiği vurgulandı. Genelgede akşam çıkış saatiyle ilgili herhangi bir bilgi yer almadı.

kış saati Kış saatine kış saati uygulaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEOG'un yerine düşünülen 3 sistemi Başbakan Yıldırım açıkladı
TEOG'un yerine düşünülen 3 sistemi Başbakan Yıldırım açıkladı
Öğretmenlere 4 Yeni Sınav Görevi Başvurusu İçin Tıklayınız
Öğretmenlere 4 Yeni Sınav Görevi Başvurusu İçin Tıklayınız