MEB' den Müfredat Uyarısı


MEB' den Müfredat Uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni ders müfredatına katılımı yüksek tutmak için harekete geçti. Seminerlerde öğretmenlere gönderilen SMS’le izinlerin durdurulduğu duyuruldu. Valiliklere gönderilen yazıda ise toplantılara katılmayanların isim listesinin gönderilmesi istendi.

MEB' den Müfredat Uyarısı
MEB' den Müfredat Uyarısı
Okullar 18 Eylül Pazartesi açılıyor. Milyonlarca öğrenciyi şimdiden ilk ders zilinin heyecanı sardı. Öğretmenler ise 4 gün önce mesleki çalışma seminerine alındı. Seminer programı 15 Eylül Cuma gününe kadar sürecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2017-2018 eğitim öğretim döneminde uygulanacak yeni ders müfredatının iyice anlaşılması için öğretmenlerin seminerlere katılım oranlarını yüksek tutmaya çalıştığı öğrenildi. Seminer başlangıç tarihi öncesi il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri aracılığıyla gönderilen SMS mesajında, öğretmenler, görev yaptıkları yerlerde seminer alacakları okullarda hazır bulunmaları konusunda uyarıldı. Mesajda, “Mesleki çalışma semineri döneminde güncellenen müfredat programlarının tanıtımı çalışmaları da yapılacaktır. İzinler durdurulmuş olup rapor alan öğretmenlerle ilgili bakanlık yasal işlem yapacaktır” denildi. MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Dr. Semih Aktekin tarafından 81 ilin valiliğine gönderilen resmi yazıda da yenilenen öğretim programları tanıtım seminerine katılmayan öğretmenlerin isimlerinin, katılmama gerekçeleriyle birlikte 18 Eylül mesai bitimine kadar bakanlığa ulaştırılması istendi.
 
MEB’in daha önceki uygulamalarında öğretmenler, görev yaptıkları il ve ilçede seminer almak yerine memleketlerinde ya da istedikleri bir yerde ilgili makamları bilgilendirerek programa dahil alabiliyordu. Birçok öğretmen ise aldıkları doktor raporuyla mesleki çalışma seminerini belirlenen tarihler dışında daha sonra alabiliyordu. Müfredatın yenilenmesi nedeniyle öğretmenlerin kendi görev yerlerinde belirlenen tarihlerde seminere dahil olmaları teşvik edildi.
 
81 İLDE EŞ ZAMANLI TOPLANTI
 
İçişleri Bakanlığı önceki gün yapılan valiler toplantısında alınan kararlar kapsamında, dün 2017-2018 eğitim-öğretim yılında okulların çevre güvenliği ve uyuşturucuyla mücadele konularının görüşüldüğü toplantılar gerçekleştirilecek. 81 ilde, 81 il valisi ve ilçe kaymakamlarının başkanlığında aynı anda yapılan toplantılara, belediye başkanları, mahalle ve köy muhtarları, okul aile birlikleri temsilcileri ile eğitim öğretim konusunda uygun görülen diğer paydaşlar da katılıyor.
 
EROL METİN, Karar
meb müfredat yeni müfredat değişen müfredat seminer öğretmen mesleki çalışma semineri


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Eyvah Düşüyorum" Programı öğretmenlerin tepkileri sonucu yayından kaldırıldı
Yaz Tatili Kalkıyor Mu?
Yaz Tatili Kalkıyor Mu?