TEOG e-Okul Nakil Sonuçları ve boş Kontenjanlar


TEOG e-Okul Nakil Sonuçları ve boş Kontenjanlar

e-Okul sistemi üzerinden TEOG nakil başvurularının sonuçlarını kontrol eden öğrenciler şimdi sonuçlara göre yeni nakil başvurularını ve kontenjanları araştırıyor.

TEOG e-Okul Nakil Sonuçları ve boş Kontenjanlar
TEOG e-Okul Nakil Sonuçları ve boş Kontenjanlar

TEOG lise nakillerinde ilk başvuruların sonuçları açıklandı. TEOG nakil sonuçlarına göre belirlenen yeni dönemin boş kontenjanları da açıklandı. TEOG nakil sonuçlarını ve boş lise kontenjanlarını e-Okul üzerinden sorgulayacak olan adaylar, TEOG e-Okul nakil sonuçlarını Google üzerinde sıklıkla aramaya başladı. Nakilllerde ikinci tur ise bugün açıklanan sonuçlarla başladı, işte ikinci nakil dönemi ayrıntıları, kontenjanları ve e-Okul giriş bağlantısı...

TEOG 1. nakil dönemi sonuçlarını henüz sorgulamadıysanız aşağıdaki link üzerinden sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca 2. nakil başvuru dönemi için gerekli boş kontenjan bilgileri de aşağıdaki bağlantıda ulaşılabilir durumda.

Açık ortaöğretim kurumlarına yerleşen öğrencilerin, talep etmeleri hâlinde İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca, nakil mevzuatına göre boş kalan kontenjanlara 11-14 Eylül 2017 tarihlerinde, 3 (üç) tercih alınarak, YEP üstünlüğüne göre il/ilçe sınırları içerisinde yerleştirmesi yapılacaktır.

Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullar belirlenmiş olup, kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

TEOG NAKİL SONUÇLARI E-OKUL GİRİŞ SİSTEMİ

NAKİL BAŞVURUSU İÇİN e-OKUL BAĞLANTISI

BOŞ KONTENJANLAR İÇİN e-OKUL BAĞLANTISI

İLÇEDEKİ TÜM OKULLARIN LİSTESİ NASIL GÖRÜNÜR

E-Okul nakil ve kontenjan işlemi listesinde ilçedeki tüm kontenjan müsaitliği olan okulları görmek için, konum listesinde il seçtikten sonra ilçe için tümü seçeneğini işaretlerseniz o ildeki bütün okulların boş kontenjan ve taban puan bilgilerine erişirsiniz.

ÜST SINIFLAR NAKİL İŞLEMLERİNİ NASIL YAPACAK?

Nakil işlemleri bu dönemde sadece TEOG 2017 kapsamında değil 10, 11 ve 12. sınıflar için de başladı. Bu sınıflar için boş kontenjan bilgilerine aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz. Söz konusu sayfadan genel müdürlük menüsündan istediğini okul türüne göre seçim yaptıkran sonra il, ilçe ve okul seçenekleri çıkacak. Burada da önce il ardından ilçe seçtikten sonra okul bölümünde seçtiğiniz konuma göre okullar menüden seçilebilir olacak. Bu işlem ile istediğiniz okulların 10, 11 ve 12. sınıf boş kontenjanlarını görebilirsiniz.

NAKİL İŞLEMLERİNDE ÖNEMLİ TARİHLER

11 Ağustos 2017: Tercih Sonuçlarına Göre Boş Kontenjanların Açıklanması
14-18 Ağustos 2017: Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Başvurularının Alınması
21 Ağustos 2017: Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçlarının Açıklanması
21-25 Ağustos 2017: Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvurularının Alınması
28 Ağustos 2017: Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının Açıklanması
28 Ağustos-06 Eylül 2017: Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Tercih Başvurularının Alınması
8 Eylül 2017: Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Sonuçlarının ve Taban Puanlarının Açıklanması

NAKİL İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK

E-Okul üzerinden yapılacak nakil işlemlerindeki en önemli husus boş kontenjan olması. Okulların e-okul üzerinden yayınlanan listesinde boş kontenjan mevcut görünüyor ise tercih işlemlerine başlayabilirsiniz. Okul tipini seçtikten sonra alt kısımdan il ve ilçe seçtiğinizde o konumda bulunan seçtiğiniz okul türündeki okulların boş kontenjan durumunu ve taban puanlarını görebilirsiniz.

TEOG nakil başvuru teog nakil sonuçları e-Okul nakil işlemleri e okul nakil sonuçları TEOG e-Okul nakil sonuçlar teog 2. nakil E-OKUL GİRİŞ e okul teog kontenjanlar e okul


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Kasım Dilencisi Öğretmenler!
24 Kasım Dilencisi Öğretmenler!
Ziya Selçuk, 2019 Yılı İçin Öngördüğü Değişiklikleri Açıkladı
Ziya Selçuk, 2019 Yılı İçin Öngördüğü Değişiklikleri Açıkladı