Ege'de peş peşe depremler. İşte son depremler...


Ege'de peş peşe depremler. İşte son depremler...

Muğla'nın Bodrum ve Milas ilçeleri başta olmak üzere çevredeki yerleşim merkezleri dün öğleden sonra Richter ölçeğine göre 4.8 büyüklüğündeki depremle sallandı

Ege'de peş peşe depremler. İşte son depremler...
Ege'de peş peşe depremler. İşte son depremler...
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’nün merkez üssünü Milas'ın, Bodrum sınırındaki Beyciler Köyü olarak saptadığı deprem saat 14.16’da meydana geldi. Yerin 5 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem başta Bodrum olmak üzere Muğla ve çevre illerde de hissedildi. Bodrum ve Milas ile yakındaki yerleşim merkezlerinde şiddetli hissedilen depremle birlikte halk sokaklara fırladı.
 
Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz  depremin en çok hissedildiği Bodrum ilçesinde olumsuz bir durum olmadığını söyledi. Depremlerin son günlerde sürekli meydana geldiğini dikkati çeken Yılmaz, "Şu an itibarıyla bize ulaşan olumsuz bir şey yok, varsa hasarlı binalarda olabilir ancak onların da zaten içerisine girilmemesi için tedbir alınmıştı." dedi.  Yılmaz, depremin ardından bölgede herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığını dile getirdi. 
 
Milas Kaymakamı Eren Arslan ise depremin en çok hissedildiği yerlerden Beyciler Mahallesi'ndeki yetkililerle gerekli görüşmeleri yaptığını ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı bilgisini aldığını ifade etti. Milas genelinde yaptıkları incelemede herhangi bir can ve mal kaybının bulunmadığını belirten Arslan, "Şimdiyi kadar bize bildirilen bir can ve mal kaybı yok. Depremi hafif düzeyde hissettik. Herhangi bir panik de yok." diye konuştu.
 
SALLANMAYA DEVAM ETTİ

Kandilli Rasathanesi verilerine göre saat 15.28'de Bodrum Bahçeyakası merkezli bir deprem daha kaydedildi. 19.31'de Bodrum-Bahçeyakası'nda 4.0, 19.35'te Milas Kısırlar'da 4.3 büyüklüğünde bir deprem daha ölçüldü. 

AFAD verilerine göre 4.3 büyüklüğündeki deprem yaklaşık 7 kilometre derinlikte meydana geldi.

Son Depremleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

son depremler muğla deprem milas deprem bodrum deprem ege deprem


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Eyvah Düşüyorum" Programı öğretmenlerin tepkileri sonucu yayından kaldırıldı
Yaz Tatili Kalkıyor Mu?
Yaz Tatili Kalkıyor Mu?