Sokakta oynayan iki çocuğu vurdu. Savunması şok etti


Sokakta oynayan iki çocuğu vurdu. Savunması şok etti

İki çocuğu 'canım sıkıldı' diye vuran zanlı tutuklandı. Gözaltına alınan Ömer Murat Akçay "Evde iftarı beklerken canım sıkılınca sokaktaki kola şişesine ateş ettim" diye ifade verdi.

Sokakta oynayan iki çocuğu vurdu. Savunması şok etti
Sokakta oynayan iki çocuğu vurdu. Savunması şok etti

Erzurum’da evinde otururken havalı tabancayla pencereden ateş eden 27 yaşındaki Ömer Murat A. sokakta oyun oynayan 4 yaşındaki Sümeyye B. ile 6 yaşındaki İkra K.’yı sırtından vurdu.

Erzurum'da evinde otururken havalı tabancayla pencereden ateş edip sokakta oyun oynayan 2 çocuğu sırtından vuran 27 yaşındaki Ömer Murat Akçay yeniden çıkarıldığı mahkece tutuklandı. Akçay daha önce adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. 

Ömer Murat Akçay, 4'üncü kattaki evinin penceresinden ateş ederek sokakta oynayan 4 yaşındaki Sümeyye B. ile 6 yaşındaki İkra K.'yı sırtlarından vurdu. Hastaneye kaldırılan çocuklar ameliyata alındı. Önceki gün gözaltına alınan Ömer Murat Akçay "Evde iftarı beklerken canım sıkılınca sokaktaki kola şişesine ateş ettim" diye ifade verdi. Ömer Murat A. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken çocukların aileleri karara tepki gösterdi.

"Kardeşim bir şey yapmadım"

Ömer Murat Akçay, bugün sabah saatlerinde savcının itirazı üzerine Asayiş Şubesi Cinayet Masası ekiplerince yeniden gözaltına alınarak adliyeye götürüldü. Şahıs, 2. Sulh Ceza Mahkemesinde 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçlamasıyla tutuklandı. Ömer Murat Akçay, elleri kelepçeli olarak adliyeden çıkarılarak cezaevine götürülürken basın mensuplarına tepki gösterdi.

Ömer Murat Akçay, "Kardeşim bir şey yapmadım, kazayla oldu. Pişmanım diyorum da kazayla oldu. Hayatımda ilk defa başıma böyle bir şey geliyor. Ben okulunda insanım ya. Kazayla diyorum ya. Bir yerden sıçramış gitmiş, girmiş. Şişeyi vurdum oradan sıçramış parçalanmış saçma. Siz neyi çekiyorsunuz ki? Haberlerde yazmış yok onu tehdit etti yok bunu tehdit etti diye. Benim kimseyi tehdit ettiğim yok" dedi.

Annesi- babası profesör

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Güngör Akçay ile Prof. Dr. Müfide Akçay’ın oğlu Ömer Murat Akçay, polise verdiği ilk ifadede, avcılık belgesi olduğunu belirtti.

Avukatı medyayı suçladı

Akçay’ın Avukatı Zinnur Kara, tutuklama kararına itiraz edeceklerini belirtti. Zinnur Kara, şöyle konuştu. "Cam şişelere ateş ederken duvar arkasındaki çocuklar taksirle yaralanmıştır. Küçük çocuklarda hayati tehlike bulunmamakta, taburcu edilip evlerine götürülmüştür. Saçmaların etkisi ile deride lezyon oluşmuş, iç orgalarda, sinirde veya damarlarda herhangi bir zaiyat bulunmamıştır. Bütün bunlara esas olan tutuksuz yargılanması gerekirken, medya baskısı ile Cumhuriyet Savcılığı adli kontrolle salıverilen şüpheliyi bu kez tutuklama cihetine gitmiştir. Verilen bu kararın vicdanları yaralayacağı kanaatindeyiz. Zira esas tutuksuz yargılanmadır. Kaldı ki alabileceği ceza erteleme kapsamında. Bu nedenle en kısa süre içerisinde tutuklama kararına itiraz edeceğiz. Ailelerin durumunu, üzüntüsünü de anlıyoruz. Müvekkilim maddi ve manevi olarak ailelere yardımda bulunmayı düşünmekte. Üzücü bir olay kesinlikle kasıt yok.

Kaynak: cnnturk.com

 

 

Kaynak: cnnturk.com

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB nasıl yapılandırılacak? İşte yanıtı...
MEB nasıl yapılandırılacak? İşte yanıtı...
Bakan Selçuk'tan İl Milli Eğitim Müdürlerine: Koltuğunuzda Fazla Oturmayın, Sınıfta Olun
Bakan Selçuk'tan İl Milli Eğitim Müdürlerine: Koltuğunuzda Fazla Oturmayın, Sınıfta Olun