53 dersin müfredatı değişecek


53 dersin müfredatı değişecek

Müfredatta tüm derslerde değişikliğe gidildi, 1 ders hariç.

53 dersin müfredatı değişecek
53 dersin müfredatı değişecek
Yeni müfredat taslağı Ocak'ta açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı müfredat üzerine görüşleri aldı. Ama yeni eğitim döneminde uygulanacak müfredatın son şekli henüz açıklanmadı. Yeni müfredat ile toplam 53 dersin müfredatı değişecek. Ama zorunlu din dersi müfredat çalışmaları yetişmedi. Din dersi için mevcut müfredat okutulmaya devam edilecek.
 
Milli Eğitim Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, bu yıl zorunlu din dersi müfredatında değişiklik yapılmayacak. Aslında çalışmalar başlatılmış, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine ait yeni müfredat AİHM kararlarına göre yeniden düzenlenmişti. Alevilerle ilgili bölümler arttırılmıştı. Alevi derneklerinden yeni müfredat ile ilgili de görüş alınmıştı. Ama müfredat çalışmaları yetişmedi. Bir sonraki yıl değiştirilmesi öngörülüyor. Yani Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi müfredatında bu yıl değişikliğe gidilmeyecek, mevcut müfredat devam edecek.
Müfredata kademeli geçiş uygulanacak. 2017-2018 eğitim - öğretim yılında, 1, 5, ve 9. sınıflar yeni müfredatla tanışacaklar. Din Kültürü ve Ahlak bilgisi hariç tüm derslerin müfredatı yenilenmiş olacak.
 
Şimdi bakanlığın kamuoyu ile müfredatı paylaşması bekleniyor.


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
hakan hoca     2017-06-15 Keşke haziran öğretmen seminerleri bitmeden açıklansada değerlendirme yapılsa...
yorumcu74     2017-06-15 Din K.A.B. dersinin içeriği değiştirilerek Din dersi olarak okutulmalı buna mukabil zorunlu din dersinden dileyen alevilerin muaf tutulması bir dilekçe ile sağlanmalıdır. Hem böylece karşı olan bazı aleviler yüzünden tamamen kültür dersine dönüştürülen bu ders % 99 müslüman olan bu ülkede Din dersi olma özelliğini kazanmış hem de istemeyenlere zoraki okutulmamış olur. Kesinlikle seçmeli olmamalı ama çocuklarının okumasını istemeyen bazı aleviler için dilekçe ile muaf olma yolu da açılmalıdır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müdür okulda kral dairesi yaptırmış!
Müdür okulda kral dairesi yaptırmış!
İlkokul ve Ortaokul Haftalık Ders Çizelgesi Değişti
İlkokul ve Ortaokul Haftalık Ders Çizelgesi Değişti