Teog'un Çoban Birincileri


Teog'un Çoban Birincileri

TEOG sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincilerinden olan Amasyalı Beyzanur Aslan, okul saatleri dışında ailesine yardımcı olmak amacıyla hayvan otlatırken ders çalışmayı da ihmal etmedi. Köyün okulunda okuyan Aslan’a sınavda birinci olduğu haberi, okul müdürü tarafından yine hayvan otlatırken verildi.

Teog'un Çoban Birincileri
Teog'un Çoban Birincileri

TEOG’da tüm soruları doğru cevaplayan Amasyalı Beyzanur Aslan birinci olduğu haberini, okul müdüründen hayvan otlatırken aldı. Gümüşhacıköy Kızılca Köyü Ortaokulu öğrenci Aslan’ın sınavda tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasında yer aldığını öğrenen okul müdürü Murat Önder, telefonla aradığı Aslan’a mutlu haberi verdi. Okul saatleri dışında ailesine yardımcı olmak amacıyla hayvan otlatan Aslan, haberi de bu sırada aldı. Aslan, sınavın birincileri arasında yer aldığını öğrenince büyük mutluluk yaşadı.


KALP CERRAHI OLACAK
Aslan, köy okulunda okuyarak Türkiye birincisi olmaktan gurur duyduğunu, bir arkadaşının daha birincilik elde etmesinin kendisini ayrıca gururlandırdığını söyledi. Başarısında pekçok kişinin payı bulunduğunu anlatan Aslan, “Birinciliği aileme, öğretmenlerime, arkadaşlarıma, okul idarecilerimize, kaymakamımıza ve daha nicelerine borçluyum. Okuldan döndükten sonra hayvanları otlatıyoruz. Hafta sonu destekleme ve yetiştirme kursuna gidiyorum. Bu kurslar sayesinde ve düzenli ders çalışarak bu başarıyı elde ettik. Bu başarıyı bekliyordum” dedi. Kalp cerrahı olmak istediğini vurgulayan Aslan, şunları kaydetti: “Bu hayalim küçüklükten beri var. Kalp cerrahı olmak için elimden geleni yapacağım. Aileme, memleketime, Gümüşhacıköy’ümüze ileride yetişkin birey olarak geri dönmek istiyorum. Bunun için düzenli şekilde ders çalışıyorum. Hayvanların yanına kitaplarımı da getiriyorum.

Bol bol kitap okuyorum”
Vartolu Eda da ablası gibi Muş’un Varto ilçesinde okulundan arta kalan zamanda çobanlık yapan Eda Beytaş, TEOG ikinci dönem sınavında, geçen yıl bu sınavda tüm soruları doğru yanıtlayan ablası gibi Türkiye birincileri arasında yer aldı. İlçeye bağlı Dağcılar köyü Seyit Kamer mezrasından taşımalı eğitim sistemiyle Çaylar Köyü Yatılı Bölge Ortaokulu’na giden Beytaş, sınavda 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak, Türkiye birincileri arasında yer aldı. Beytaş, okuldan arta kalan zamanlarda koyunlarına bakıyor.

Beyzanur Arslan ve Eda Beytaş -Yeni şafak


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müdür okulda kral dairesi yaptırmış!
Müdür okulda kral dairesi yaptırmış!
İlkokul ve Ortaokul Haftalık Ders Çizelgesi Değişti
İlkokul ve Ortaokul Haftalık Ders Çizelgesi Değişti