İlkokul ve Ortaokullarda Yıl Sonu Yapılacak İşlemler


İlkokul ve Ortaokullarda Yıl Sonu Yapılacak İşlemler

2017 2. Dönem Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul Yıl Sonu Yapılacak İşlemler neler? Sizler için yapılacak sene sonu işlemleri derledik. 2. dönem yılsonu işlemleri bunlarla sınırlı değil. Peki neler yapılmalı?

İlkokul ve Ortaokullarda Yıl Sonu Yapılacak İşlemler
İlkokul ve Ortaokullarda Yıl Sonu Yapılacak İşlemler
2016-2017 Eğitim Öğretim yılının sonuna yaklaşıyoruz. İlkokul 4. sınıftan yukarı sınıfta okuyan öğrencilerin son sınavları yapılıyor. Anasınıfı ve ilkokul 3. sınıfa kadar olan öğrencilerin yazılıları olmasa da gelişim raporlarının hazırlanması gerekiyor.
 
Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul Yıl Sonu Yapılacak İşlemler
1. Ders, Proje, Öğrenci Ürün dosyası, Ders ve etkinliklere katılım Notları e-Okula girilecek. Not Fişleri çıktısı okul idaresinden alınarak kontrol edilip imzalanacak.
2. Davranış notları (1 ve 4. Sınıflar tüm dersler için; 5,6,7 ve 8. Sınıflar her ders için ayrı girilir.) Davranış notlarını giren öğretmenler e-Okul raporlar menüsünden çıktı alınıp bir nüshası idareye teslim edilecek.
3. Öğrencinin okuduğu tüm kitaplar sınıf rehber öğretmenlerince e-Okula girilecek.
4. Sosyal etkinlikleri tamamladı bölümü sınıf rehber öğretmenlerince e-Okula işlenecek.
5. E-okulda karne öğretmen görüşü kısmı sınıf rehber öğretmenleri tarafından doldurulacak.
6. Anasınıfları için okul öncesi eğitim gelişim raporu düzenlenecek.
7. Dönem Sonu Rehberlik faaliyet Raporları, Ortaokul sınıf rehber öğretmenleri tarafından hazırlanıp bir nüshası idareye teslim edilecek.
8. Ders defterlerindeki eksiklikler sınıf rehber öğretmenlerince kontrol edilip son güne bırakılmadan tamamlanacak. (Kazanım, devamsızlık bölümlerine her ders için ayrı imza atılacak). Öğretmen nöbet defterinde imzası bulunmayan öğretmenler nöbetleri bulunan günleri kontrol ederek eksik imzalarını tamamlayacaklar.
9. Yıl Sonu Zümre Öğretmenler Kurulu toplantıları yapılıp, toplantı tutanaklarının bir nüshası idareye teslim edilecek.
10. Şube Öğretmenler Kurulu (ŞÖK) toplantıları 12-15 Haziran 2017 yapılıp, toplantı tutanaklarının bir nüshası idareye teslim edilecek.
11. Ders Kesim Raporları tüm öğretmenler tarafından hazırlanıp bir nüshası idareye teslim edilecek.
12. Tüm Öğretmenlerimiz Yaz tatilini geçirecek oldukları adresleri ve telefon numaralarını dilekçe ile idareye teslim edecek.
13. Yazılı kâğıtları tomarları düzgün paketlenmiş,  üzerinde hangi ders olduğu, o tomarda kaç kâğıt bulunduğu, sınıfları, hangi döneme ait olduğu, kaçıncı yazılı olduğu, belirtilmiş bir şekilde tutanakla idareye teslim edilecek.
14. Proje ve Ders ve Etkinliklerine Katılım ölçeklerinin bir nüshası idareye teslim edilecek.
15. Sınıf dolaplarının üzerini boşaltınız dolap içlerinin gerekli tertip düzenini sağlayınız, şahsınıza ait malzemelerinizi alınız, sınıf, bölüm, derslik, oda, dolap, kapı vb. yerlerin anahtarlarını idareye teslim ediniz.
16. Sınıf panolarını, kulüp panolarını, tanıtım köşelerini 08.06.2017 Perşembe gününe kadar boşaltınız. Grafikleri kaldırınız.
17. Dönemin son günleri olması nedeniyle, derslere zamanında girme ve nöbet hizmeti görevlerine itina gösterilmesi gerekmektedir.
Eksik, yanlış ya da eklenmesini istediğiniz konuları yorum olarak bildirirseniz gerekli güncelleme yapılacaktır.
Yıl Sonu İşlemler


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Şef     2017-05-25 b) (Değişik:RG-25/6/2015-29397) Eğitim ve öğretim yılında özürsüz 20 gün devamsızlık yapanlar ile herhangi bir dersten yıl sonu puanı 45’ ten az olan öğrencilerin sınıf geçmesi veya sınıf tekrarına, ikinci dönemin son haftasında şube öğretmenler kurulunda karar verilir. maddesi uyarınca Şube Öğretmenler Kurulu 05-09 haziran 2017 tarihlerinde yapılmalıdır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlığın 2018 Eylül Mesleki Çalışmalar İçin Hazırladığı Örnek Kitap ve Film Listesi
Bakanlığın 2018 Eylül Mesleki Çalışmalar İçin Hazırladığı Örnek Kitap ve Film Listesi
MEB Öğretmenlerin Eylül ayı seminer programını yayımladı. Açılış konuşmasını Bakan Selçuk yapacak
MEB Öğretmenlerin Eylül ayı seminer programını yayımladı. Açılış konuşmasını Bakan Selçuk yapacak