Okullar hangi tarihte kapanacak?


Okullar hangi tarihte kapanacak?

Öğrenciler yaz tatilinin başlamasıyla birlikte yaklaşık üç aylık bir tatil imkanı elde edecek. Peki okullar ne zaman hangi tarihte kapanacak?

Okullar hangi tarihte kapanacak?
Okullar hangi tarihte kapanacak?

Havaların ısınmasıyla beraber tatil heyecanı daha da artıyor. 2017 yaz tatili ne zaman olacak? Okullar ne zaman kapanıyor? Yaz tatili kaç gün? gibi merak edilen birçok soruyu haberimizin içerisinde bulabilirsiniz. Geçen eğitim öğretim yılının 2 hafta geç başlamasının ardından bu açık eğitim öğretim yılının sonuna eklenmiş ve haziran ayının ortasında karneler dağıtılmıştı. Bu yıl bu tarih bir hafta daha erkene alındı. Haziran ayının ilk haftasının sonunda karneler dağıtılacak
 
2016-2017 Eğitim Öğretim yılının bahar dönemine başlayan öğrencilerin, havaların ısınmasıyla beraber en merak ettikleri konu yaz tatilinin ne zaman olacağı oldu. 3 Şubat’ta ikinci döneme başlayan öğrenciler, 15 tatili kısa bulmuşlardı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okulların kapanması ile ilgili planlamayı açıkladı. Yaz tatili Haziran’ın kaçında başlıyor, okullar ne zaman bitecek işte cevapları.. Öğrencilerin çok sevdiği yaz tatili yaklaşık 3 ay sürmektedir. Oldukça uzun bir süre olan yaz tatiline çıkan öğrenciler bu süreyi iyi değerlendirmelidirler. Daha önceki seneler işlenilen derslerin tekrarlarının yapılması yeni dönem derslerini anlamak için oldukça faydadır. Öğrenciler yaz tatilinde dinlendikten sonra azar azar tekrar yapmaya başlamalıdırlar. 
 
Okullar ne zaman kapanacak?
 
9 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayan 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı 1. dönemi 20 Ocak 2017 Cuma günü 15 tatilin başlamasıyla sona ermişti. 3 Şubat Cuma günü sona eren sömestr tatiliyle birlikte milyonlarca öğrenci 2. dönem için 6 Şubat 2017 Pazartesi günü ders başı yaptı. Okullar 9 Haziran 2017 Cuma günü kapanacak. Yaz tatili de 10 Haziran itibariyle başlamış olacak.
 
Yaz tatili kaç gün olacak?
 
Öğrencilerin çok sevdiği yaz tatili yaklaşık 3 ay sürmektedir. Oldukça uzun bir süre olan yaz tatiline çıkan öğrenciler bu süreyi iyi değerlendirmelidirler. Daha önceki seneler işlenilen derslerin tekrarlarının yapılması yeni dönem derslerini anlamak için oldukça faydadır. Öğrenciler yaz tatilinde dinlendikten sonra azar azar tekrar yapmaya başlamalıdırlar.

okullar ne zaman kapanacak okullar ne zaman açılacak yaz tatili yaz tatili ne zaman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziya Selçuk Öğretmenlere Mektup Gönderdi
Ziya Selçuk Öğretmenlere Mektup Gönderdi
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni eğitim sistemini anlattı
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni eğitim sistemini anlattı