Rehber öğretmenlere nöbet ve tam gün çalışma geliyor


Rehber öğretmenlere nöbet ve tam gün çalışma geliyor

Rehber öğretmenlere yeni yönetmelik ile, koridor ve bahçe nöbeti hizmeti, tam gün çalışma saatleri getirilmesi ve idare tarafından rehberlik ve psikolojik danışmanlık dışında ek görevler verilebilmesi için çalışma yapılıyor.

Rehber öğretmenlere nöbet ve tam gün çalışma geliyor
Rehber öğretmenlere nöbet ve tam gün çalışma geliyor
Milli Eğitim Bakanlığı, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliğini kaldırarak yeni bir yönetmeliği yürürlüğe koymak için hazırlık yapıyor.
 
Yeni Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği ile,
- Koridor ve bahçe nöbeti hizmeti getirilecek,
- Tam gün çalışma saatleri getirilecek,
- Okul İdaresi tarafından rehberlik ve psikolojik danışmanlık dışında ek görevler verilebilecek.
 
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği tepki gösterdi
 
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği yaptığı bir açıklamayla, rehber öğretmenlerin çalışma saatlerinin değiştirilecek olmasına tepki gösterdi. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği son günlerde yoğun tartışmalara neden olan bu yeni yönetmelik taslağıyla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı:
 
Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ ile 21 Aralık 2016 tarihinde yapılan görüşmede Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği olarak yönetmeliğin gelişen ve değişen koşullara ve ihtiyaçlara uygun olarak güncellenmesi için üzerinde çalışıldığı ve bir taslağın en kısa zamanda kendisine sunulabileceği ifade edilmişti. Sayın Bakanımız da memnuniyetini dile getirmişti. Bunun üzerine çalışmalar hızlandırılarak taslak üzerindeki son düzenlenmelerin yapılıp sunulması aşamasına gelinmişti. Ancak son günlerde doğru olup olmadığını merak ettiğimiz taslak haberleri yoğunlaşarak meslektaşlarımızı tedirgin etmiştir. Değerli meslektaşımız Aydın Milletvekili Sayın Deniz DEPBOYLU tarafından Sayın Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf TEKİN aranmış, ancak kendisiyle görüşülememiştir. Sayın DEPBOYLU Bakanımızın yoğun programı nedeniyle Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM ile görüşmüş ve bu konudaki endişelerimizi gerekçeleriyle ifade etmiştir. 
 
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği olarak, ülkemizin çağdaş eğitim politikalarına uygun olmayan, Milli Eğitimin temel amaçlarından uzak, Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında deneyimli ve söz sahibi kurum çalışanları, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler ve okul psikolojik danışmanlarının görüşü alınmadan hazırlanmış böyle bir taslağın varlığının yalnızca bir söylenti olmasını umuyoruz. Bakanlığımıza; ülkemize uygun, kültüre duyarlı ve ihtiyaçlara hizmet eden bir okul psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri yönetmeliği oluşturmak için her türlü desteğimizi sunmaya hazır olduğumuzu tekrar belirtmek istiyoruz.
rehber öğretmen Rehber öğretmenlere nöbet tam gün çalışma bahçe nöbeti Rehberlik Hizmetleri yeni yönetmelik

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ŞEVKİYE     2017-04-29 çok doğru bir karar
Cumhur     2017-04-28 Geç bile kalındı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı adaylarının öğretmenlere yönelik seçim vaatlerini derledik
Cumhurbaşkanı adaylarının öğretmenlere yönelik seçim vaatlerini derledik
Bunu yazan okul müdürü: Her ilde pavyon garılarıyla yatan Atatürk...
Bunu yazan okul müdürü: Her ilde pavyon garılarıyla yatan Atatürk...