TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG soruları ve cevapları saat kaçta yayınlanıyor?


TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG soruları ve cevapları saat kaçta yayınlanıyor?

Bugün gerçekleşecek olan TEOG Fen ve Teknoloji, TEOG İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, TEOG Yabancı dil sınavları sonrasında soru ve cevaplar açıklanacak. TEOG soru ve cevapları saat kaçta açıklanacak?

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG soruları ve cevapları saat kaçta yayınlanıyor?
TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG soruları ve cevapları saat kaçta yayınlanıyor?

TEOG heyecanında 2. gün bugün. TEOG’da hedefledikleri puanı yapmak için çabalayan öğrenciler TEOG 27 Nisan oturumlarında ter döküyorlar. TEOG’da bugün gerçekleşecek oturumların ardından TEOG soru ve cevaplarının açıklanması bekleniyor. MEB’in EBA sistemi üzerinden yayınlanacak olan TEOG soru ve cevaplarına öğrenciler 14:00’dan itibaren ulaşabilecekler.

TEOG 2. Dönem Soru-Cevap ve Çözüm Videoları

26-27 Nisan 2017 8. Sınıf 2. Dönem Merkezi Ortak Sınav Soruları ve cevapları yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı, 8. sınıflara yönelik 2. dönem TEOG merkezi ortak sınavının soru ve cevapları ile çözüm videolarının 27 Nisan Perşembe günü saat 14.00’ten itibaren www.eba.gov.tr adresinde yayımlanacağını duyurdu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerine ait merkezi ortak sınav soru ve cevapları yazılı olarak, çözümleri ise derslerin branş öğretmenlerinin anlatımlarıyla video olarak yayımlanacak. Tüm sınavlara ait soru ve cevaplar pdf ortamında yazılı olarak 27 Nisan Perşembe günü saat 14.00’te www.eba.gov.tr ve odsgm.meb.gov.tr adreslerinde yayımlanacak. Bu saatten sonra da sınavlara ait soru çözüm videoları, yapımlarının tamamlanmasının ardından www.eba.gov.tr adresinde yayımlanacak” denildi.

 

 

26 NİSAN TEOG OTURUMLARI ZOR MUYDU?

TÜRKÇE RAHATLIKLA ÇÖZÜLEBİLİR NİTELİKTE

Bahçeşehir Koleji Türkçe Bölüm Başkanı Tülay Uğurludural, Türkçe sorularının bu sınavda açık ve anlaşılır olduğunu belirterek, “Türkçe soruları; kitap okuma alışkanlığı edinmiş, konuların kazanımlarına hâkim, soru çözüm tekniklerini bilen ve düzenli çalışan öğrenciler tarafından rahatlıkla çözülebilir niteliktedir” dedi.

MATEMATİKTE 4 SORU ZORLADI

Bahçeşehir Koleji Matematik Bölüm Başkanı Alaattin Gülmez de “Beklenildiği gibi sorularda geometri becerisi yoğun olarak sorgulanmıştır. Sınavda öğrencilerin zorlandığı 4 soru bulunmakla beraber TEOG-1 konularından iki soru sorulmuştur. Soruların yarıya yakını temel kazanım düzeyinde rahatlıkla yapılabilir sorulardır. Dönüşüm geometrisi konusundan iki, eşlik-benzerlik ve doğrusal denklemler konularından birer soruda öğrenciler zorlanmışlardır. Bu nedenle çalışma alışkanlığı iyi olmayan öğrenciler için zor bir sınav olduğu söylenebilir. Sınav genel olarak eleyici niteliktedir. Soruların yarısından fazlası işlem becerisi orta ve üst düzeyde olan öğrencilerin rahatlıkla yapabilecekleri düzeyde” diye konuştu.

DİN KÜLTÜRÜ YORUMA DAYALIYDI

Bahçeşehir Koleji Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Bölüm Başkanı Yasemin Arayan ise şu değerlendirmede bulundu: “Sınavı içerik olarak değerlendirdiğimizde bilgi ile birlikte okuma-anlama ve yorumlama becerisini ölçen soruların ağırlıkta olduğu görülmektedir. Sınav; açık, anlaşılır ve ifadeleri net olan soruları içermektedir. Bilgi sorularının yanında okuduğunu anlama ve yorumlama sorularına da yer verilmiştir. ‘Hac, Umre, Taassup ve Yardımlaşma Kurumları' gibi konulara ait sorular bilgiye hakim olmayı gerektirirken, ‘Hz. Muhammed’in Hayatından Örnekler' konusunda daha çok yorumlama becerisi ön plana çıkmıştır. Peygamberimizin, amcası Ebu Talip’e verdiği cevap ile ilgili soruda öğrencilerin, Peygamberimizin kararlı, cesur ve sabırlı olduğunu gösteren örnekleri düşünerek cevap vermelerini gerekli kılmıştır. Sınavı genel olarak değerlendirdiğimizde kavram bilgisiyle birlikte yorumlama becerisini de gerektiren sorulara yer verildiği dikkat çekiyor.”

SORU VE CEVAPLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Öğrencilerin yanı sıra velilerin de heyecanı soruk noktasında. Çocukları için güzel bir gelecek planlayan ebeveynler “Soru ve cevaplar ne zaman açıklanacak?” sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor. TEOG soru ve cevapları genellikle son oturumun ardından saat 14.00 gibi açıklanıyor.

TEOG SORU VE CEVAPLARI EBA ÜZERİNDEN YAYINLANACAK

EBA öğrencilerin okul haricinde de bilgi teknolojilerini kullanarak derslerini katkı sağlayacak materyalleri edinmelerini amaçlamaktadır. EBA sisteminde öğrenciler farklı E-Kurs hizmetlerinden de faydalanabilmektedir. EBA’dan faydalanmak için sisteme giriş yapılması gerekmekte, EBA sistemiyle ilgili ayrıntıları haberin devamında bulabilirsiniz.

 

TEOG 2. Dönem Soru-Cevap ve Çözüm Videoları

26-27 Nisan 2017 8. Sınıf 2. Dönem Merkezi Ortak Sınav Soruları ve cevapları yayımlandı

 

TEOG sonuçları teog 2017 teog teog 2. dönem sonuçlar soru ve cevaplar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziya Selçuk Öğretmenlere Mektup Gönderdi
Ziya Selçuk Öğretmenlere Mektup Gönderdi
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni eğitim sistemini anlattı
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni eğitim sistemini anlattı