Yılmaz: 80 bin öğretmen ataması yapılacak


Yılmaz: 80 bin öğretmen ataması yapılacak

Bakan İsmet Yılmaz: 2 yıl içinde 80 bin öğretmen ataması yapılacak

Yılmaz: 80 bin öğretmen ataması yapılacak
Yılmaz: 80 bin öğretmen ataması yapılacak
Bakan Yılmaz, Esenler'de okul müdürleri ve okul aile birliği yöneticileriyle bir araya geldi. Yılmaz, bu yıl içinde 20 bin öğretmen daha alınacağını ifade ederek, 2 yıl içerisinde 80 bine yakın öğretmen adayının da milli eğitim ailesiyle bütünleşeceğini açıkladı.
 
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Esenler'de düzenlenen toplantıda, okul müdürleri ve okul aile birliği temsilcileriyle bir araya geldi.
 
Bakan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada Hükümetin öncelikli konusunun eğitim olduğunu, bütçenin yüzde 20'sinin eğitime ayrıldığını anlatarak, öğrencilere daha kaliteli eğitim vermek için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.
 
Türkiye'de 2002'de 36 olan derslik başına düşen öğrenci sayısının 26'ya düşürüldüğünü anımsatan Yılmaz, İstanbul Haydarpaşa Lisesinde 70 kişilik sınıflarda okuduğunu aktardı.
 
Bakan Yılmaz, 270 binin üzerinde derslik yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:
"Teneffüsler çok kısa, bazen olmuyor. Sıkıntılı bir şey. Adeta koşturuyorlar. Böyle eğitim olur mu? Öğrenciler ise 'Gece karanlıkta eve geldiğimiz oluyor.' diyor. Evlatlarımızı yarış atı olmaktan çıkarmamız gerekiyor. Sağlam, huzurlu ve esenlikle eğitim alabileceği bir ortamı oluşturmamız lazım. Kaliteli eğitim vermek için ikili eğitimi kaldıracağız. Bunun için 77 bin derslik yapılması lazım. 77 bin dersliğin yaklaşık 55 bini ise göç almış 15 büyük ilden. Geçen hafta Sinop'taydım. İkili eğitimi geçtiğimiz mart ayı itibarıyla kaldırdık. Bazı illerimizde ikili eğitim yok. Bazı illerimizde ise Başbakan'ın bu talimatından sonra valilerimiz ve kaymakamlarımız çalışıyorlar. 2019 yılı sonuna kadar inşallah ikili eğitimi kaldıracağız."
 
Öğretmen başına düşen öğrenci sayısının azaltılması gerektiğine işaret eden Yılmaz, 560 binden fazla öğretmen aldıklarını ve geçen yıl 50 bin öğretmenin eğitim ailesiyle buluştuğunu belirtti. Yılmaz, bu yıl içinde 20 bin öğretmen daha alınacağını ifade ederek, 2 yıl içerisinde 80 bine yakın öğretmen adayının da milli eğitim ailesiyle bütünleşeceğini kaydetti.
 
memurlar.net
 
öğretmen ataması 80 bin Bakan İsmet Yılmaz ilk atama

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
''Öğretmenleri Toplumun En Saygın İnsanları Yapacağız''
''Öğretmenleri Toplumun En Saygın İnsanları Yapacağız''
Çocuklarımıza İyi İnsan Olmayı Öğretmek Öğretmenlerin Görevi Olmamalı
Çocuklarımıza İyi İnsan Olmayı Öğretmek Öğretmenlerin Görevi Olmamalı