Milli Eğitim müfredatında sona gelindi


Milli Eğitim müfredatında sona gelindi

MEB Talim ve Terbiye Kurulu tarafından son hali verilecek müfredatın bu ay sonunda Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a sunulması planlanıyor. Müfredatta son söz Bakan Yılmaz'ın olacak.

Milli Eğitim müfredatında sona gelindi
Milli Eğitim müfredatında sona gelindi

Milli Eğitim Bakanlığı, (MEB) 13 Ocak-10 Şubat 2017 tarihleri arasında mufredat.meb.gov.tr internet sitesi üzerinden yeni taslağı açıklamıştı. Açıklanan müfredattaslağına site, e-posta adresi üzerinden gelen 185 bine yakın görüşün dışında, bakanlığın resmi sosyal medya hesapları üzerinden yurttaşlarca bildirilen elektronik içerikler de dikkate alınarak bir çalışma yürütüldü. 

Bakanlığın, sosyal medya üzerinden açtığı "@mebttkb" resmi hesabı 21 milyon kullanıcı tarafından ziyaret edilirken hesap 550 milyon kez görüntülendi.

Sosyal medya hesapları üzerinden açılan "program2017" etiketiyle ise 13 bin 638 görüş bildirildi. Bakanlık, gelen elektronik içeriklerin çoğunu anlık olarak sosyal medya üzerinden yanıtladı. 

MÜFREDAT TALİM VE TERBİYE KURULU'NDA

Bakanlık, sosyal medya üzerinden gelen elektronik içeriklerin tümünü derslere göre tasnifleyerek şubat ayı ortasında Antalya'da düzenlenen "Öğretim Programları Değerlendirme Çalışması"nda görüşe açtı. Antalya'da yeni müfredat taslağında yer alan 51 ders ve 159 sınıf düzeyindeki öğretim programına gelen görüş ve öneriler, 300 öğretmen ile 65 akademisyenin katılımıyla değerlendirildi. 

Her ders için ayrı kurulan komisyonlarda tüm görüş ve öneriler bilimsel bir yaklaşımla analiz edildi. Her öğretim programının "askıdaki hali", "ekleme", "çıkarma" ve "gerekçe" başlıkları altında tabloları yapıldı. "Konu" ve "kazanım" sıralamalarında değişikliğe gidildi. 

Talim ve Terbiye Kurulunca son hali verilecek müfredatın bu ay sonunda Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a sunulması planlanıyor. Yılmaz'ın onayının ardından öğretim programlarının son hali, MEB'in internet sitesinde yayımlanacak. Yeni müfredat, birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıflarda 2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlanacak.

meb müfredat Talim ve Terbiye Kurulu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
''Öğretmenleri Toplumun En Saygın İnsanları Yapacağız''
''Öğretmenleri Toplumun En Saygın İnsanları Yapacağız''
Çocuklarımıza İyi İnsan Olmayı Öğretmek Öğretmenlerin Görevi Olmamalı
Çocuklarımıza İyi İnsan Olmayı Öğretmek Öğretmenlerin Görevi Olmamalı