Facebook hesabınızın güvenliği için bunları yapın!


Facebook hesabınızın güvenliği için bunları yapın!

Türkiye'deki aylık aktif kullanıcı sayısı 44 milyona ulaşan Facebook’ta güvenlik sorunu her geçen gün daha fazla insanların kafasını kurcalıyor. Facebook'ta güvenliğimizi nasıl koruyabiliriz? İşte işin uzmanından püf noktaları...

Facebook hesabınızın güvenliği için bunları yapın!
Facebook hesabınızın güvenliği için bunları yapın!

Konuyla ilgili konuşan Sosyal Medya ve İtibar Yönetimi Uzmanı Yaprak Yapsan, aslında kullanıcıların emniyetinin Facebook'un önceliği olduğunu söylüyor.

”Facebook paylaştığımız şeylerin kimlerin görebileceğini ve kimlerle iletişime geçebileceğimiz ile ilgili seçenekleri bize sunuyor. Bu seçimler bize kalmış diyebiliriz! Öncelikli olarak şifrenizi kolayca hatırlayabileceğiniz ancak başkalarının tahmin edemeyeceği bir şeylerden seçin. Rakamlarla karışık bir şifre seçebilirsiniz mesela. Gizlilik ayarlarını mutlaka kontrol edin. Bu sayede paylaşımlarınızın sadece istediğiniz kişilerin görmesini sağlayabilir, hangi uygulamaları kullandığınızı kontrol edebilir ve gizliliğinizi düzenleyebilirsiniz. ”

”Ekranın sağ üst köşesinde kilit simgesi sizi gizlilik ayarlarına götürecektir. Arada güvenlik kontrolü yapın. Güvenlik kontrolünü yardım merkezinden sağlayabilirsiniz ve oturumunuzu açtığınız bilgisayarlardan veya telefonlardan çıkış yapabilirsiniz. Güvenilir 3 arkadaşınızı belirleyin. Böylece hesabınıza giriş yapamadığınızda bu güvenilir arkadaşlarınıza bir doğrulama kodu gidecek ve o kodla kolaylıkla giriş yapabileceksiniz. Güvenlik ayarlarınızdan “güvenilir kişiler”e tıklayarak arkadaşlarınızı seçebilirsiniz. Son olarak konumunuzu koruyunuz. Bir paylaşım yaptığınızda yerinizi kimlerin görebileceğine dikkat ediniz. Bu önemli!”

”Facebook emniyetiniz için sizlere birçok fırsat sunuyor. Doğru değerlendirmeli, önlemlerimizi almalıyız. Kimlerin arkadaş olarak ekleyebileceğini veya mesaj atabileceğini bile kendimiz seçebiliyoruz. Bu seçimleri de gizlilik bölümünden gerçekleştirebiliyoruz. Siz, siz olun; güvende olun!”

Şifrenizi korumak için: fb.me/Passwords

Giriş bildirimleri için: fb.me/LoginNotifications

Giriş onayları için: fb.me/LoginApprovals

Güvenilir kişilerinizi belirleyin: fb.me/TrustedContacts

Giriş yaptığınız yerleri kontrol edin: fb.me/ActiveSessions

Bildirimlerinizi özelleştirin: fb.me/Notifications

Hedef kitlenizi seçin: fb.me/AudienceSelector

Konumunuzun gizliliğini yönetin: fb.me/LocationPrivacy

facebook güvenlik Facebook hesabı Şifrenizi korumak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bir Öğretmen Ayaz Bebeğin ve Onlarca Hastanın Umudu Oldu
Bir Öğretmen Ayaz Bebeğin ve Onlarca Hastanın Umudu Oldu
2017 Öğretmenler Günü Kampanyaları ve İndirimleri
2017 Öğretmenler Günü Kampanyaları ve İndirimleri