Facebook hesabınızın güvenliği için bunları yapın!


Facebook hesabınızın güvenliği için bunları yapın!

Türkiye'deki aylık aktif kullanıcı sayısı 44 milyona ulaşan Facebook’ta güvenlik sorunu her geçen gün daha fazla insanların kafasını kurcalıyor. Facebook'ta güvenliğimizi nasıl koruyabiliriz? İşte işin uzmanından püf noktaları...

Facebook hesabınızın güvenliği için bunları yapın!
Facebook hesabınızın güvenliği için bunları yapın!

Konuyla ilgili konuşan Sosyal Medya ve İtibar Yönetimi Uzmanı Yaprak Yapsan, aslında kullanıcıların emniyetinin Facebook'un önceliği olduğunu söylüyor.

”Facebook paylaştığımız şeylerin kimlerin görebileceğini ve kimlerle iletişime geçebileceğimiz ile ilgili seçenekleri bize sunuyor. Bu seçimler bize kalmış diyebiliriz! Öncelikli olarak şifrenizi kolayca hatırlayabileceğiniz ancak başkalarının tahmin edemeyeceği bir şeylerden seçin. Rakamlarla karışık bir şifre seçebilirsiniz mesela. Gizlilik ayarlarını mutlaka kontrol edin. Bu sayede paylaşımlarınızın sadece istediğiniz kişilerin görmesini sağlayabilir, hangi uygulamaları kullandığınızı kontrol edebilir ve gizliliğinizi düzenleyebilirsiniz. ”

”Ekranın sağ üst köşesinde kilit simgesi sizi gizlilik ayarlarına götürecektir. Arada güvenlik kontrolü yapın. Güvenlik kontrolünü yardım merkezinden sağlayabilirsiniz ve oturumunuzu açtığınız bilgisayarlardan veya telefonlardan çıkış yapabilirsiniz. Güvenilir 3 arkadaşınızı belirleyin. Böylece hesabınıza giriş yapamadığınızda bu güvenilir arkadaşlarınıza bir doğrulama kodu gidecek ve o kodla kolaylıkla giriş yapabileceksiniz. Güvenlik ayarlarınızdan “güvenilir kişiler”e tıklayarak arkadaşlarınızı seçebilirsiniz. Son olarak konumunuzu koruyunuz. Bir paylaşım yaptığınızda yerinizi kimlerin görebileceğine dikkat ediniz. Bu önemli!”

”Facebook emniyetiniz için sizlere birçok fırsat sunuyor. Doğru değerlendirmeli, önlemlerimizi almalıyız. Kimlerin arkadaş olarak ekleyebileceğini veya mesaj atabileceğini bile kendimiz seçebiliyoruz. Bu seçimleri de gizlilik bölümünden gerçekleştirebiliyoruz. Siz, siz olun; güvende olun!”

Şifrenizi korumak için: fb.me/Passwords

Giriş bildirimleri için: fb.me/LoginNotifications

Giriş onayları için: fb.me/LoginApprovals

Güvenilir kişilerinizi belirleyin: fb.me/TrustedContacts

Giriş yaptığınız yerleri kontrol edin: fb.me/ActiveSessions

Bildirimlerinizi özelleştirin: fb.me/Notifications

Hedef kitlenizi seçin: fb.me/AudienceSelector

Konumunuzun gizliliğini yönetin: fb.me/LocationPrivacy

facebook güvenlik Facebook hesabı Şifrenizi korumak


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: 3600 ek göstergede 4 meslek için tek paket hazır
Son dakika: 3600 ek göstergede 4 meslek için tek paket hazır
Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri Arttı
Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri Arttı