MEB'den acil ders kitapları yazısı


MEB'den acil ders kitapları yazısı

Bütün okullar 2017-2018 eğitim öğretim yılı ders kitabı ihtiyacının kitap seçim modülüne girecekler

MEB'den acil ders kitapları yazısı
MEB'den acil ders kitapları yazısı

01/02/2017 tarihinde açılacak olan kitap seçim modülü,28/02/2017 tarihinde okulların kullanımına kapatılacaktır.Kontrol ve onaylama işlemleri için 1-6 Mart 2017 tarihleri arasında il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin kullanımına açık tutulacak olan modül, okulların eğitim öğretim başlamasını takip eden hafta başına kadar açılmayacaktır.Bu nedenle, resmi ve özel bütün okul kurumların kitap ihtiyaçlarını zamanında ve eksiksiz olarak kitap seçim modülüne girmeleri gerekmektedir. Ücretsiz dağıtıma esas ders kitabı miktarı, okul kurum müdürlükleri tarafından kitap seçim modülüne girilen ve il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince onaylanan verilere gröe belirlenecektir.

2017-2018 eğitim öğretim yılı ihtiyacı girilmek üzere ekte gönderilen ders kitapları listesi,kitap seçim modülünde de güncellenerek ver girişine hazır hale getirilmiştir. Okulların eğitim öğretime başladığı gün ders kitaplarının öğrencilerimizin sıralarında kullanıma hazır hale getirilmesi ve bir gecikmeye meydan verilmemesi için sürecin çok iyi planlanması ve yürütülmesi gerekmektedir.

Özellikle ortaöğretim geçişe esas 8.sınıflar 1.dönem ortak sınavlarının (TEOG) en geç kasım ayı sonunda yapılıyor olması ders kitaplarına zamanında sahip olmayan öğrenciler açısından mağduriyet yaratmaktadır.Bu mağduriyetin yaşanmaması için kitap ihtiyacını kitap seçim modülüne giren okul kurum yöneticilerine, kontrol ve onama işlemlerini yapan il/ilçe yöneticilerinden bakanlığımızın ilgili birim yöneticilerine kadar bütün yetkili ve ilgililere önemli görev ve sorumluluklar düşmektedir. 2017-2018 eğitim öğretim yılı kitap ihtiyacının karşılanmasında aksaklık ve sıkıntı yaşanmaması için ihtiyaç miktarı kitap seçim modülüne girilirken ilgili genelgede belirtilen ''açıklamalar'' ve her ders kitabı için konulan ''özel açıklamalar'' ile birlikte aşağıdaki hususlara da dikkat edilmesi gerekmektedir.

,

mebpersonel.net

meb ders kitapları 2017-2018 2017-2018 eğitim öğretim yılı ders kitabı ihtiyacı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
''Öğretmenleri Toplumun En Saygın İnsanları Yapacağız''
''Öğretmenleri Toplumun En Saygın İnsanları Yapacağız''
Çocuklarımıza İyi İnsan Olmayı Öğretmek Öğretmenlerin Görevi Olmamalı
Çocuklarımıza İyi İnsan Olmayı Öğretmek Öğretmenlerin Görevi Olmamalı