9 Ocak Pazartesi günü okulları tatil edilen iller


9 Ocak Pazartesi günü okulları tatil edilen iller

İstanbul Valisi Vasip Şahin, yoğun kar yağışı nedeniyle yarın (09.01.2017 Pazartesi) için kent genelinde okulların tatil edildiğini duyurdu. İşte 9 Ocak 2017 Pazartesi günü okulları tatil edilen diğer iller.

9 Ocak Pazartesi günü okulları tatil edilen iller
9 Ocak Pazartesi günü okulları tatil edilen iller
BURSA
Bursa Valiliği, olumsuz hava koşulları nedeniyle 9 Ocak Pazartesi günü anaokulu, ilk ve ortaokullar ile liselerin tatil edildiğini açıkladı. Aynı gün, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.
 
 
ZONGULDAK
Zonguldak’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 09.01.2017 tarihinde okullar bir gün süreyle tatil edilirken, engelli ve hamile kamu personeline de 1 günlük idari izin verildi.
 
ÇANAKKALE
Çanakkale’de iki gün boyunca etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle kent merkezi ile 8 ilçesindeki tüm okullar 09.01.2017 tarihinde bir gün, Gelibolu’da ise iki gün tatil edildi. İl merkezindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin bir gün idari izinli sayılacağı bildirildi.
 
YALOVA
Yalova’da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki okullar 09.01.2017 günü için 1 gün tatil edildi.
 
 
BALIKESİR
Balıkesir’in 12 ilçesinde okullar tamamen, 7 ilçesinde ise sadece taşımalı sistemde öğrenim gören öğrenciler için 09.01.2017 günü için 1 gün süreyle kar tatili verildi.
 
TOKAT
Tokat’ta öğle saatlerinde başlayan kar yağışı kenti beyaza bürürken, il genelinde okullar 09.01.2017 Pazartesi günü bir gün tatil edildi.
 
SAMSUN
Samsun Valisi İbrahim Şahin, 9 Ocak Pazartesi günü 6 ilçede yaptığı kar tatilini il geneline uygulama kararı aldı ve bütün okulların tatil olduğunu açıkladı.
 
KOCAELİ
Kacaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların 09.01.2017 Pazartesi günü için bir gün tatil edildiğini açıkladı.
 
EDİRNE-TEKİRDAĞ-KIRKLARELİ
Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli valilikleri yoğun kar yağışının ardından 09.01.2017 Pazartesi günü için eğitime 1 gün ara verilerek tatil edildiğini, kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de 1 gün idari izinli sayılacağını açıkladı.
 
Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli Valiliği açıklamalarında şöyle denildi:
“09/01/2017 Pazartesi günü merkez ve ilçelerinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm özel/resmi okullar ve kurumlar, kar/buzlanma nedeniyle 1 (Bir) gün tatil edilmiştir. Ayrıca kamu çalışanı engelli ve hamile personel 09/01/2017 Pazartesi günü 1(Bir) gün idari izinli sayılacaktır.”
 
NEVŞEHİR
Nevşehir’de yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi.
 
KOCAELİ
Kocaeli Valiliği, olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların 9 Ocak Pazartesi günü tatil edildiğini açıkladı.
 
BARTIN
Bartın’da etkili olan kar yağışı sonrasında Vali Nusret Dirim’den kar tatili açıklaması geldi.
Bartın Valisi Nusret Dirim, yoğun kar yağışı nedeniyle Kurucaşile ilçesi merkez ve köylerinde okulların 9 Ocak Pazartesi günü için 1 gün tatil edildiğini açıkladı. 
 
SAMSUN
Samsun’da etkili kar yağışı nedeniyle İlkadım İlçesi’nde de 09.01.2017 Pazartesi günü için okullar tatil edildi. Ayrıca bu ilçedeki hamile ve özürlü kamu çalışanlarına bir gün idari izin verildiği açıklandı.
 
KASTAMONU
Kastamonu Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışının etkili olduğu vurgulandı.
 
KONYA
Konya’da yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle merkez Meram, Selçuklu ve Karatay ile Akşehir ve Tuzlukçu ilçelerinde 09.01.2017 Pazartesi günü için eğitime 1 gün ara verildi.
 
SAKARYA
Sakarya’da olumsuz hava koşulları nedeniyle 9 Ocak Pazartesi günü için il genelinde okullar tatil edildi.
 
BOLU
Bolu’da aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde okullar 9 Ocak Pazartesi günü için bir gün süreyle tatil edilirken, kamuda çalışan engelli ve hamilelere de idari izin verildi.
 
AMASYA
Amasya'da etkili olan kar yağışı dolayısıyla il genelinde okullar 9 Ocak Pazartesi günü için tatil edildi.
 
DÜZCE
Düzce Akçakoca’yı etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle 9 Ocak Pazartesi günü okullar tatil edildi. 
 
MANİSA
Manisada hafta sonu etkisi gösteren kar yağışı nedeniyle Gördes İlçesi’ndeki tüm okullar, Yunusemre, Selendi, Akhisar, Şehzadeler, Turgutlu, Kırkağaç, Soma ve Salihli ilçelerinde ise taşımalı eğitim gören okullarda eğitime 9 Ocak Pazartesi günü için bir gün ara verildi.
 
AKSARAY
Aksaray’da, kar ve buzlanma nedeniyle eğitime 9 Ocak 2017 Pazartesi günü ara verildiği bildirildi.
 
ÇORUM
Çorum’da etkili kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile İskilip, Ortaköy ve Mecitözü ilçelerinde yarın için okullar tatil edildi.
 
YOZGAT
Yozgat’ta da yoğun kar yağışı sebebiyle Yenifakılı ilçe merkezi ve köylerinde de eğitime 1 gün ara verildi. İlçede 5 köy yolu da ulaşıma kapandı. Yenifakılı Belediye Başkanı Yalçın Karadavut, yoğun kar yağışının sürdüğünü belirerek, 5 köy yolunun kapalı olduğunu, okulların da 9 Ocak 2017 Pazartesi günü tatil edildiğini söyledi.
tatil okul vasip şahin vali şahin 9 Ocak 2017 Pazartesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce, Erdoğan'ın 3600 Ek gösterge vaadine ''şimdi yap ne bekliyorsun!'' dedi
İnce, Erdoğan'ın 3600 Ek gösterge vaadine ''şimdi yap ne bekliyorsun!'' dedi
Erdoğan da Öğretmenlere 3600 ek gösterge sözü verdi
Erdoğan da Öğretmenlere 3600 ek gösterge sözü verdi